Zamknij

Ryanair ogłosił kolejne nowe połączenie z Polski. W siatce lotów pojawi się już w grudniu

14.10.2021 12:28
Ryanair - samolot
fot. AFP/EAST NEWS

Ryanair jeszcze w tym roku uruchomi kolejną nową trasę z Polski. Od 4 grudnia wystartuje połączenie z Poznania do Leeds. Bilety lotnicze są już dostępne w sprzedaży. 

Ryanair w ostatnim czasie regularnie informuje o nowościach w siatce lotów. Tym razem będzie to połączenie do Leeds, czyli jednego z największych miast północnej Anglii. To już kolejna nowa trasa, którą irlandzki przewoźnik uruchomi ze stolicy Wielkopolski. 

Ryanair poleci z Poznania do Leeds

Jak wynika z systemu rezerwacyjnego Ryanaira, połączenie z Poznania do Leeds wystartuje 4 grudnia. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. 

Wyloty z Polski we wtorki zaplanowano na godz. 17.10, z lądowaniem na brytyjskim lotnisku o 18.20 czasu lokalnego. W soboty samoloty z Poznania będą startowały o godz. 17.

W podróż powrotną z Leeds do stolicy Wielkopolski pasażerowie wyruszą o 18.45, by dotrzeć do Poznania na 21.55 (we wtorki). W soboty rejsy będą odbywały się o 18.35, z lądowaniem w Polsce o 21.45. 

Przypomnijmy, że irlandzki przewoźnik ogłosił w ostatnim czasie koniec opcji "zero złotych za zmianę", czyli darmowej opcji zmiany terminu i trasy lotu. Oznacza to, że po blisko 18 miesiącach wróciła opłata administracyjna (w wysokości 35 euro, czyli ok. 160 złotych), która będzie naliczana w przypadku zmian dokonywanych w rezerwacji. Nowe zasady weszły w życie już od 1 października 2021 roku.

W wielu przypadkach oznacza to, że taniej będzie kupić nowy bilet w promocyjnej cenie, niż dokonywać zmian we wcześniej dokonanej rezerwacji. Darmowa zmiana rezerwacji została wprowadzona na początku pandemii w związku ze stale zmieniającymi się restrykcjami dla podróżujących i ogromnym spadkiem ruchu lotniczego.

Źródło: Ryanair, Fly4free