Zamknij

Ryanair ogłosił rekordowy rozkład lotów na lato 2019. Aż 17 nowych tras z Polski

Redakcja
06.09.2018 10:11
Samolot Ryanair
fot. Pixabay

Ryanair ogłosił nowe połączenia na lato 2019 roku. W przyszłym roku będzie można skorzystać z 17 nowych tras z Polski. Pojawią się też dodatkowe samoloty w Modlinie i Krakowie.

– Ryanair z radością ogłasza rekordowy rozkład lotów z Polski na lato 2019. W naszej siatce połączeń znajdzie się 210 tras, w tym 17 nowych m.in do tak atrakcyjnych miast jak Barcelona, Bordeaux, Hamburg czy Marsylia (...) Ryanair nadal będzie rozwijał się w Polsce, przyczyniając się do rozwoju ruchu lotniczego i turystyki oraz tworzenia miejsc pracy – powiedział prezes Ryanaira, Michael O'Leary.

Ryanair: 17 tras na lato 2019

To dobra wiadomość od irlandzkiego przewoźnika. Już od przyszłego roku będzie można skorzystać z 17 połączeń z kilku polskich miast. 

• z Warszawy-Modlin – do Ammanu, Kijowa, Lwowa i Marsylii

• z Krakowa – do Ammanu, Bordeaux, Hamburga, Kijowa i Lwowa

• z Gdańska – do Barcelony i Kijowa

• z Bydgoszczy – do Glasgow P. i Kijowa

• z Poznania  – do Cork, Kijowa i Sztokholmu

• z Wrocławia – do Kijowa

Zobacz także

Ryanair chce rozwijać się w Modlinie

Prezes irlandzkich linii lotniczych zapowiedział także, że Ryanair ma zamiar podwoić ruch lotniczy w Warszawie Modlin z 3 do 6 milionów pasażerów w ciągu najbliższych 5 lat, co ma się przyczynić do powstania 2250 nowych miejsc pracy. O'Leary zwrócił uwagę, że na przeszkodzie stoi PP "Porty Lotnicze". - Wzrost ruchu oraz rozwój Modlina jest niesprawiedliwie i bezprawnie blokowany przez konkurencyjne Lotnisko Chopina oraz jego właścicieli PPL. Ryanair złożył już w tej sprawie skargę do UE, a także wystąpił z pisemną ofertą współfinansowania lub inwestycji w każdą nową rozbudowę infrastruktury w Modlinie, niezbędnej do dalszego rozwoju lotniska.

Jak z kolei skomentował Leszek Chorzewski, prezes portu lotniczego Warszawa-Modlin: - Lotnisko w Modlinie jest portem z ogromnym potencjałem. Naszym przesłaniem jest, że nasza oferta jest ofertą dla tych Polaków, którzy szukają dobrych i tanich połączeń w całej Europie.

Zobacz także

Źródło: businessinsider.com

___

RadioZET.pl/NC