Zamknij

Ryanair: 30 pasażerów nie poleciało do Krakowa. Byli uwięzieni na klatce schodowej

Nina Czochara
05.09.2019 10:47
Ryanair
fot. Flickr

Około 30 pasażerów Ryanaira zostało na godzinę uwięzionych na klatce schodowej lotniska w Edynburgu. Podróżni zostali tam zamknięci przez obsługę i czekali na przyjazd autobusu, który miał ich zawieźć pod samolot. W tym czasie ich maszyna odleciała do Krakowa - podaje "Independent". 

Do nietypowego zdarzenia doszło we wtorek, 3 września na lotnisku w Edynburgu (stolicy Szkocji). Pasażerowie czekali w korytarzu, by dostać się na pokład samolotu Ryanaira lecącego do Krakowa. Ich bagaże były już w samolocie, a oni sami przeszli kontrolę bezpieczeństwa i odprawę. Jednak drzwi po obu stronach klatki schodowej prowadzącej na płytę lotniska były zamknięte.

Edynburg. Ryanair zapomniał o 30 pasażerach

To była ostatnia grupa około 30 pasażerów, który zostali zatrzymani na klatce schodowej. Tam mieli czekać na przyjazd lotniskowego autobusu. W pewnym momencie jeden z podróżnych sprawdził status ich lotu z Edynburga do Krakowa i zauważył, że samolot właśnie odleciał. 

Jak relacjonują poszkodowani pasażerowie, spędzili około godziny w klatce schodowej. Sprawa wydaje się o tyle kuriozalna, że według nich załoga Ryanaira doskonale wiedziała o tym, że na otwarcie drzwi oczekuje kilkanaście osób.

– Gdy staliśmy na klatce, załoga przeszła obok nas i ponownie zamknięto drzwi – powiedziała w rozmowie z "Independent" jedna z osób. 

Ostatecznie pasażerowie zostali uwolnieni i polecieli do Krakowa innym samolotem. Do stolicy Małopolski dotarli jednak z pięciogodzinnym opóźnieniem. Ryanair przeprosił klientów, jednocześnie przerzucając odpowiedzialność za to zdarzenie na firmę Swissport, która obsługuje pasażerów na lotnisku w Edynburgu. Ta również przeprosiła podróżnych i zapewniła, że "współpracuje z linią lotniczą, by wyjaśnić tę sprawę. 

ZOBACZ TAKŻE:

•  Samolot pomylił trasę. Poleciał do Edynburga zamiast do Duesseldorfu

•  22 pasażerów z Katowic nie wpuszczono na pokład. Nie było ich na liście

•  Obsługa nie wpuściła do samolotu pasażera w spodenkach. "Jego strój uznano za obraźliwy"

Źródło: Independent.co.uk

___

RadioZET.pl/NC