Zamknij

Ryanair po raz kolejny najgorszą linią na krótkich trasach. Co przeszkadza pasażerom?

Redakcja
08.01.2019 10:42
Ryanair - pasażerowie
fot. Piotr Kamionka/East News

Ryanair szósty raz z rzędu zajmuje 1. miejsce wśród najgorszych przewoźników na trasach krótkodystansowych. Pasażerowie wytykają irlandzkiemu przewoźnikowi m.in. ukryte, dodatkowe opłaty oraz drogie posiłki na pokładzie. 

W przeprowadzonej przez magazyn "Which?" ankiecie, Ryanair po raz kolejny wypadł bardzo słabo. Irlandzka linia lotnicza nieprzerwanie od 6 lat plasuje się na pierwszym miejscu wśród najgorszych przewoźników na krótkich trasach. W rankingu, gdzie za poszczególne elementy obsługi przydziela się punkty, w skali od 1 do 100 Ryanair otrzymał ledwie 40 proc. pozytywnych ocen.

Co przeszkadza pasażerom Ryanaira?

Lista zarzutów pod adresem Ryanaira jest długa - czytelnicy magazynu wymieniają wśród nich m.in. kiepskie i drogie jedzenie, niewygodne fotele, ale przede wszystkim – mnóstwo ukrytych opłat, które sprawiają, że mimo zapewnień przewoźnika, podróże nie są tak tanie, jak mogłoby się wydawać.

Chodzi tu przede wszystkim o wprowadzone niedawno w Ryanairze dodatkowe opłaty za bagaż podręczny, ale też za wybór miejsca w samolocie – aby siedzieć obok bliskich, trzeba dodatkowo zapłacić. 

Na tak słaby wynik Ryanaira mogło wpłynąć m.in. to, że w 2018 r. stanął w obliczu ogromnego strajku. Odwołane loty i problemy z odzyskaniem przez pasażerów odszkodowania odbiły się w mediach szerokim echem. Jednak irlandzki przewoźnik zdaje się nie przejmować oceną. W tym roku przewiduje, że przewiezie 141 mln pasażerów i jest pewny, że nie pozostawi złego wrażenia na klientach po odbytej podróży.

Zobacz także

Równie słabo wypadł Wizzair – przewoźnik zdobył zaledwie 54 procent, co oznacza, że węgierska linia zajęła trzecie miejsce od końca. Ryanaira i Wizzaira oddzieliły jedynie linie Thomas Cook Airlines z wynikiem na poziomie 52 procent.

Kto okazał się najlepszy? Jeśli chodzi o krótkie trasy, zwyciężył mało znany przewoźnik Aurigny Air z wyspy Guernsey, tuż za nim znalazły się linie Swiss oraz Jet2. Jeśli zaś chodzi o dalekie trasy, bezkonkurencyjna okazała się linia Singapore Airlines.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC