Zamknij

Ryanair poprosił pasażerów, by opuścili samolot. W zamian opłacił im pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu

23.09.2021 11:25
Ryanair poprosił pasażerów, by opuścili samolot. W zamian opłacił im pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Chwilę przed startem samolotu linii Ryanair z Cypru do Polski załoga poprosiła kilkunastu pasażerów o opuszczenie pokładu. W zamian zapewniła im bezpłatny pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu z opcją all inclusive. Szczegóły poniżej.

Wśród osób, które zgodziły się na opuszczenie samolotu i pozostanie jeszcze kilka dni na wyspie były dwie Polki, które cały incydent opisały na swoim profilu na TikToku.

Ryanair poprosił pasażerów, by opuścili samolot. W zamian opłacił im pobyt w hotelu

Jak relacjonuje pasażerka na TikToku, chwilę przed startem samolotu jedna osoba z załogi kabinowej źle się poczuła i nie mogła lecieć. Ta sytuacja sprawiła, że na pokładzie znajdowało się za dużo turystów, a za mało stewardes. W związku z tym irlandzki przewoźnik poprosił 16 pasażerów o opuszczenie samolotu.

W zamian za "niedogodności" związane z niemożnością powrotu do Polski w ustalonym terminie Ryanair opłacił turystom pobyt w luksusowym, 5-gwiazdkowym hotelu z opcją all inclusive. Ale to nie wszystko. Przewoźnik zapewnił również podróżnym bezpłatny transfer z i na lotnisko oraz bilet na nowy lot.

Podróżni wrócili do Polski trzy dni później, kiedy to odbył się kolejny rejs z Pafos do naszego kraju.

Całkowicie za darmo linia pokryła wszystkie koszty w ramach rekompensaty za poświęcenie dla dobra ogółu - pisze tiktokerka.

Post pasażerki na TikToku spotkał się z żywą reakcją internautów. Do tej pory wideo z opisem incydentu obejrzało niemal 100 tys. osób. Użytkownicy serwisu nie kryją zazdrości. "Mega! Jeśli akurat miałaś wolne, to super", "Tyle wygrać", "Ale fart! Zagrajcie w totka" - brzmią komentarze pod filmem.

RadioZET.pl