Zamknij

Ryanair przedłuża zniesienie opłaty za zmianę rezerwacji. Możliwe aż dwie bezpłatne zmiany

27.01.2021 11:24
Ryanair samolot
fot. Shutterstock

Ryanair ma dobrą wiadomość dla pasażerów. Irlandzki przewoźnik poinformował, że znosi opłatę za zmianę rezerwacji w przypadku lotów wykupionych do 31 marca 2021 roku. Nową podróż będzie można zaplanować do końca października 2021 roku. Co ważne, możliwe są aż dwie zmiany w ramach przesunięcia terminu lotu.

Ryanair po raz kolejny idzie na rękę pasażerom. O przedłużeniu zniesienia opłat za zmianę rezerwacji linia poinformowała w oficjalnym komunikacie. 

Ryanair: dwie bezpłatne zmiany rezerwacji

Z powodu ciągle zmieniających się ograniczeń związanych z pandemią, Ryanair zapewnił klientom więcej elastyczności podczas rezerwacji lotów na Wielkanoc czy lato 2021 roku. 

– Jeśli zmienią się Twoje plany, zmieni się również Twoja rezerwacja. Aby zapewnić klientom Ryanair jak największą elastyczność i pewność, rozszerzyliśmy naszą opcję bez opłaty dla wszystkich zmian rezerwacji dokonanych w styczniu, lutym i marcu – podkreślił rzecznik prasowy Ryanaira. 

Według irlandzkiej linii podróże lotnicze zostaną ponownie udostępnione szerszej grupie pasażerów po wdrożeniu szczepień w Wielkiej Brytanii oraz innych państw w Unii Europejskiej.

– Ryanair zezwala teraz na maksymalnie dwie bezpłatne zmiany daty lotów tych rezerwacji aż do 31 października 2021 roku. Klienci mogą teraz rezerwować loty na Święta Wielkanocne lub zasłużone wakacje 2021 roku, mając pewność, że w przypadku zmiany planów będą mogli również zmienić swoją rezerwację bez żadnej opłaty do końca października 2021 roku – podsumował przedstawiciel irlandzkiego przewoźnika.

Zobacz także

Warto tutaj podkreślić, że zniesienie opłaty dodatkowej, nie zawsze jest równoznaczne z całkowicie darmową zmianą. Trzeba zwrócić uwagę na różnicę w cenie biletów. Jeśli nowy bilet jest tańszy niż pierwotnie zakupiony, wówczas zmiany dokonamy za darmo, ale Ryanair nie zwróci tej różnicy na naszą korzyść. Jeśli z kolei nowa rezerwacja jest droższa niż dotychczasowa, wtedy konieczna jest dopłata. 

Biorąc jednak pod uwagę to, że jeszcze przed pandemią taka opłata administracyjna za zmianę wynosiła od 35 euro (ok. 156 zł), to i tak można na tym sporo zaoszczędzić.

Źródło: Ryanair