Zamknij

Ryanair przywraca popularne trasy wakacyjne. Polacy uwielbiają ten kierunek

Nina Czochara
18.12.2019 11:57
Barcelona
fot. Pixabay

W sezonie letnim Ryanair powróci z popularnymi połączeniami wakacyjnymi - z Wrocławia i Poznania do Barcelony. W systemie rezerwacyjnym irlandzkiego przewoźnika pojawiły się też bilety na trasie krajowej z Krakowa do Szczecina.

Ryanair powoli zamyka letni rozkład lotów na przyszły rok. W ostatni czasie irlandzki przewoźnik dodał nowe połączenie z Wrocławia do Zadaru. Okazuje się, że to nie koniec zmian - linia przywróci popularne trasy z dwóch polskich miast. 

Ryanair uruchomi połączenia do Barcelony

Nowe połączenia pojawią się od kwietnia 2020 roku i będą realizowane z Poznania i Wrocławia na lotnisko Girona. Rejsy mają być obsługiwane najpierw raz w tygodniu (od kwietnia do czerwca 2020 roku), a następnie (od lipca do końca października) dwa razy w tygodniu. Na razie w systemie rezerwacyjnym przewoźnika nie ma dostępnych biletów lotniczych.

Ryanair już wcześniej latał do Girony. Trasa została jednak zawieszona z początkiem sezonu zimowego 2018/2019. Na główne lotnisko Barcelony, El Prat, latał z kolei Wizzair. Ten zamknął z kolei swoje połączenie w szczycie letniego sezonu przewozowego w 2018 roku. 

Zobacz także

Mniej lotów krajowych

To nie koniec zmian w siatce lotów Ryanaira. W systemie rezerwacyjnym pojawiła się nowa pula biletów na sezon letni na trasie z Krakowa do Szczecina. Przewoźnik zmniejszył jednak liczbę lotów z trzech do dwóch w tygodniu - znikną połączenia we wtorki, a loty będą realizowane jedynie w czwartki i niedziele.

Na pozostałych trasach krajowych realizowanych przez Ryanaira (Gdańsk-Kraków i Gdańsk-Wrocław) liczba połączeń pozostanie w sezonie letnim bez zmian.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl, pasazer.com

___

RadioZET.pl/NC