Zamknij

Ryanair szuka 200 pracowników w Polsce. Znamy dokładne zarobki

Redakcja
16.04.2018 10:45
Ryanair samolot
fot. East News/Piotr Kamionka

Linia lotnicza Ryanair poinformowała, że poszukuje 200 członków załogi pokładowej do swoich baz w Polsce. W ciągu najbliższych tygodni zostaną zorganizowane dni otwarte w największych miastach naszego kraju.  

— Jesteś znudzony pracą od dziewiątej do piątej? Chcesz czegoś innego? Nowi przyjaciele, zabawa, niesamowite możliwości i prawdziwa satysfakcja z pracy czekają — zachęca przewoźnik.

Praca w Ryanair: wymagania od kandydatów

Aby dołączyć do największej linii lotniczej w Europie, nie jest wymagane doświadczenie. Ryanair zapewnia bowiem pełne, bezpłatne szkolenie, po którego ukończeniu uczestnicy będą mogli pracować w jednej z baz w Polsce.

Co więcej, linia oferuje bezpłatny mundur, zniżki na loty, możliwość wyboru bazy i system pracy 5/3. Oznacza on, że po pięciu dniach pracy dostaniemy 3 dni wolnego.

Co będzie należało do obowiązków nowego pracownika? Obsługa pasażerów, dbanie o ich bezpieczeństwo w trakcie lotu oraz sprzedaż pokładowa. Nowo zatrudniona osoba musi jednak bardzo dobrze znać język angielski, umieć obsługiwać komputer oraz mieć paszport UE.

Pokład samolotu
fot. Fotolia

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wakacyjna praca na lotnisku Chopina. Oprócz wynagrodzenia — darmowy bilet

4 tys. zł na rękę plus premie dla pracowników Ryanair

Ryanair, po spełnieniu przez kandydata wszystkich wymagań, oferuje 2-letni kontrakt, a po jego zakończeniu ofertę stałej pracy. Ile będzie wynosić wynagrodzenie? Przez pierwszy rok pracy całkowite roczne zarobki będą wynosić 17 tys. euro brutto, czyli ok. 70,9 tys. złotych. Miesięcznie pracownik może spodziewać się pensji w wysokości 5,9 tys. złotych, co po odliczeniu składek i podatków, oznacza około 4 tys. zł netto/miesiąc.

Dodatkowa załoga pokładowa może liczyć na premie za efektywność, wśród nich m.in. prowizję od liczby sprzedanych produktów na pokładzie. 

Linia Ryanair zatrudnia obecnie około 9 tysięcy osób. Dni otwarte odbędą się we Wrocławiu (13 kwietnia), Gdańsku (15 kwietnia i 16 maja), Poznaniu (16 kwietnia i 17 maja), Zielonej Górze (17 kwietnia), Szczecinie (18 kwietnia i 22 maja) i Warszawie (24 maja). Rekrutacje zostaną przeprowadzone przez firmę Crewlink.

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC