Zamknij

Ryanair ujawnia wideo i "demaskuje" personel pokładowy. "Zdjęcie było ustawione"

Redakcja
18.10.2018 12:38
Ryanair ujawnia wideo i "demaskuje" personel pokładowy. "Zdjęcie było ustawione"
fot. Twitter

Ryanair opublikował w mediach społecznościowych film, który - jak twierdzi przewoźnik - jest dowodem na to, że udostępniane w ostatnim czasie zdjęcie załogi śpiącej na podłodze lotniska jest fałszywe. 

W ostatnich dniach sieć obiegło zdjęcie, na można zobaczyć szóstkę pracowników Ryanaira, którzy mieli spać na podłodze pokoju biurowego. Fotografia została zrobiona na lotnisku w hiszpańskiej Maladze, gdzie personel pokładowy musiał czekać z powodu odwołanych lotów do Porto.

Kiedy w mediach zrobiło się o tym głośno, przedstawiciele związków zawodowych oskarżyli władze irlandzkich linii lotniczych, że piloci i stewardzi muszą spać w niewłaściwych warunkach. Ryanair odpierał jednak zarzuty twierdząc, że fotografia została ustawiona. Przewoźnik przyznał jednak, że nie zapewnił pracownikom miejsc w hotelach, ponieważ – jak tłumaczyli – wszystkie miejsca noclegowe były tego dnia zajęte. Na dowód swojej "niewinności" przedstawiciele Ryanaira wysłali do mediów film, który miał niejako zdemaskować personel pokładowy. Wideo spotkało się ze sporą krytyką ze strony internautów. 

Zobacz także

Tak powstało zdjęcie "śpiącej" załogi Ryanaira [WIDEO]

Jak widać na udostępnionym materiale, szóstka pracowników Ryanaira ustawia się w specjalnej pozycji w pokoju biurowym lotniska, zanim zdjęcie zostaje zrobione. 

Film wywołał negatywną reakcję ze strony internautów. Jak zauważyła część osób, film rzeczywiście pokazuje, że zdjęcie było ustawione, ale jednocześnie nie potwierdza, że pracownicy mieli zapewnione godne warunki do noclegu. Inni twierdzili, że udostępnienie filmu narusza prawa prywatności. Jak skomentowała na Facebooku grupa "Ryanair Must Change", irlandzki przewoźnik "po raz kolejny narusza prawa pracowników i wykazuje całkowity brak szacunku dla swego personelu". 

___

RadioZET.pl/stuff.co.nz/NC