Zamknij

Ryanair wycofuje opłaty za bagaż na trasie do Izraela

Redakcja
19.01.2018 10:09
Ryanair wycofuje opłaty za bagaż na trasie do Izraela
fot. Pixabay

Linia lotnicza Ryanair podjęła decyzję o wycofaniu dodatkowych opłat za bagaż podręczny na trasie do oraz z Izraela. 

15 stycznia w regulaminie Ryanair pojawiła się informacja, że wszyscy pasażerowie podróżujący do Izraela z dwoma bagażami podręcznymi będą musieli dodatkowo zapłacić nawet 50 euro.

Rozporządzenie wywołało jednak wielkie oburzenie wśród pasażerów i  przewoźnik podjął decyzję o wycofaniu się z nakładania dodatkowych opłat. Linia poinformowała, że od 20 stycznia będzie obowiązywać bezpłatne nadanie większej sztuki bagażu podręcznego na trasach z i do Izraela.

– Wszyscy pasażerowie do i z Izraela będą mogli podróżować z dwoma bagażami podręcznymi i udać się z nimi do bramki w zależności od regulacji bezpieczeństwa na poszczególnych lotniskach – tłumaczy Olga Pawlonka, menadżer do spraw sprzedaży i marketingu w Ryanair. – Pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład będą mogli zabrać oba bagaże podręczne do kabiny, natomiast pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład tylko ten mniejszy, większy zostanie odebrany przy bramce i bezpłatnie przewieziony w luku – dodaje.

Warto przypomnieć, że zgodnie z nowymi zasadami przewozu bagażu w Ryanair, tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład mogą podróżować z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie samolotu. Pierwszeństwo wejścia na pokład można wykupić od 24 zł podczas procesu rezerwacji biletu lub dokupić później przed samym lotem za 30 zł.

Dodatkowe opłaty za bagaż w wysokości nawet 50 euro wynikały z wzmożonych przepisów dotyczących bezpieczeństwa na izraelskich lotniskach. W ciągu ostatnich kilku dni pasażerowie byli informowani o tych opłatach mailowo, ale dopiero po tym, jak kupili bilety. Wiele osób dopiero na lotnisku dowiedziało się o dodatkowych kosztach za bagaż. Najtańszym rozwiązaniem okazało się wykupienie pierwszeństwa wejścia na pokład - usługę trzeba było jednak nabyć na oba loty – docelowy i powrotny. Ci, którzy nie zdecydowali się lub nie zdążyli wykupić tej priorytetowej usługi (dostępna była dla 90 sztuk bagażu podręcznego), musieli uiścić dużo wyższe opłaty.

W związku z zaistniałą sytuacją i dodatkowymi kosztami, wielu pasażerów zagroziło zgłoszeniem nowych zasad do Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sporo osób informowało, że dostawali sprzeczne informacje nawet od samego przewoźnika.

Aktualna decyzja Ryanaira wyjaśnia ostatecznie, że na lotach z i do Izraela nie będzie żadnych dodatkowych opłat.

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC