Zamknij

Ryanair z powodu strajku odwołał 190 lotów. Utrudnienia dla ponad 30 tys. pasażerów

Redakcja
26.09.2018 09:54
Ryanair samolot
fot. Albin Marciniak/East News

Pasażerów, którzy planują w najbliższy piątek lot liniami Ryanair, czekają spore utrudnienia. Na 28 września zaplanowany jest bowiem "największy strajk w historii firmy". Irlandzki przewoźnik poinformował już o odwołaniu 190 lotów na terenie Europy. 

Od dłuższego czasu Ryanair nie może dojść do porozumienia z częścią pracowników. Piloci i załoga irlandzkiej linii lotniczej domagają się m.in. podwyżek oraz zawierania kontraktów zgodnie z prawem krajów, z których pochodzą, a nie zawieranych na podstawie irlandzkiego prawa. Yves Lambot, sekretarz generalny belgijskiego związku zawodowego CNE, podkreślił, że ta decyzja o strajku zaplanowanym na 28 września to efekt braku postępu w negocjacjach z kierownictwem Ryanaira. 

Ryanair: strajk w piątek dotknie 30 tys. pasażerów

Ryanair, w związku ze strajkiem, zapowiedział anulowanie 190 z 2400 lotów zaplanowanych na najbliższy piątek.  Akcja protestacyjna będzie prowadzona w Portugalii, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Niemczech oraz we Włoszech. Zgodnie z szacunkami utrudnienia mogą dotknąć około 30 tysięcy pasażerów. Na liście odwołanych lotów są również połączenia z Polski.

W oficjalnym komunikacie przedstawiciele Ryanaira przeprosili pasażerów za utrudnienia i wezwali pracowników do zaprzestania podobnych akcji. - Przepraszamy klientów, których dotknęły niepotrzebne strajki w piątek, dołożyliśmy wszelkich starań, by ich uniknąć, zaoferowaliśmy umowy o uznaniu związków zawodowych, układy zbiorowe i podpisanie umów opartych na prawie krajowym w 2019 roku - tłumaczył, cytowany w komunikacie, Kenny Jacobs.

Irlandzka linia lotnicza dodała, że pasażerowie otrzymali we wtorek rano e-maile i SMS-y z informacją o anulowaniu lotu.

Zobacz także

Lista odwołanych lotów z/do Polski 

Pośród ponad 190 odwołanych połączeń są także połączenia z oraz do polskich portów lotniczych. 

- FR3048 Porto-Kraków, wylot o 7.00

- FR3047 Kraków-Porto, wylot o 12.00

- FR1711 Berlin-Schoenefeld-Kraków, wylot o 11.05

- FR1712 Kraków-Berlin-Schoenefeld, wylot o 12.45

- FR2582 Wrocław-Malaga, wylot o 10.20

- FR2581 Malaga-Wrocław, wylot o 6.20

Zobacz także

Źródło: tvn24bis.pl

___

RadioZET.pl/NC