Zamknij

Podróże samolotem będą jeszcze tańsze. Ryanair zapowiada obniżenie ceny biletów przez 12 miesięcy

04.03.2021 09:07
Ryanair zapowiada obniżenie ceny biletów przez najbliższe 12 miesięcy
fot. SHUTTERSTOCK

Irlandzka tania linia lotnicza, tak jak i inni przewoźnicy, mocno ucierpiała z powodu obowiązujących w wielu krajach obostrzeń. Aby zwiększyć popyt na podróże w Wielkiej Brytanii oraz innych państwach, Ryanair planuje obniżyć ceny i tak już tanich biletów. Mają one obowiązywać przez najbliższe 6 do 12 miesięcy. 

Koronawirus wywrócił świat do góry nogami. Władze państw, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, wprowadziły liczne obostrzenia, które dotknęły wiele branż. Niewątpliwie jednym z sektorów, który najbardziej ucierpiał, jest turystyka. Jak podaje portal TVN24.pl, Ryanair przewiduje, że na koniec roku fiskalnego, który kończy się 31 marca 2021, odnotuje stratę w wysokości około 4,5 miliarda zł. Będzie ona pięć razy większa niż największa do tej pory strata odnotowana w 2009 roku.

Ryanair zapowiada obniżenie ceny biletów

Jak podaje portal Fly4Free.pl za "The Sun", Michael O’Leary, dyrektor generalny irlandzkich tanich linii lotniczych, podczas ostatniego spotkania w brytyjskim parlamencie stwierdził, że rząd Wielkiej Brytanii nic nie robi, aby pomóc branży lotniczej. Jednocześnie zapowiedział, że aby zwiększyć popyt na podróże, Ryanair planuje mocno obniżyć ceny i tak już tanich biletów. Okazyjne ceny mają obowiązywać przez najbliższe 6 do 12 miesięcy.

Prezes tanich linii dodał także, że ma nadzieję, że w szczytowych miesiącach letnich, a więc od czerwca do września, Ryanair będzie mógł wykonać 60-70 procent operacji normalnego natężenia ruchu. Michael O’Leary zdradził również, że oczekuje się, że zimą liczba operacji wzrośnie do poziomu 80-90 procent.

Tego lata, dzięki programowi szczepień, spodziewamy się znacznego powrotu brytyjskich rodzin podróżujących do Hiszpanii, Portugalii, Włoch i Grecji - stwierdził szef Ryanaira.

Wszystko to jednak stoi pod dużym znakiem zapytania. Istnieją obawy, że nowe warianty COVID mogą położyć kres zagranicznym wakacjom tego lata, a kontrole graniczne staną się jeszcze bardziej rygorystyczne. Pozostaje nam tylko czekać na dalszy rozwój sytuacji.

RadioZET.pl/Fly4Free.pl/Thesun.co.uk