Zamknij

Ryanair zapowiada tanie loty do Gruzji. Będzie poważny konkurent dla Wizzaira?

Redakcja
28.12.2018 18:08
Tbilisi
fot. Shutterstock

Szef Ryanair, Michael O’Leary, w rozmowie z gruzińskim "Forbsem" potwierdził, że uruchomienie lotów do Gruzji jest kwestią czasu. Wśród krajów, z których będziemy mogli tam niedługo polecieć, wymienił... Polskę.

Gruzja w ostatnich latach stała się popularnym kierunkiem turystycznym wśród Polaków. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie zainteresowanie tym krajem może wzrosnąć. Wszystko za sprawą ostatniej deklaracji szefa Ryanaira, który przyznał w wywiadzie dla "Forbesa", że uruchomienie lotów do Gruzji jest tylko kwestią czasu.

Ryanair: będą tanie loty do Gruzji?

Jesteśmy gotowi i bardzo chcemy uruchomić loty do Gruzji. Niestety, do tej pory lotniska w tym kraju nie oferowały wystarczających zachęt, by zacząć loty. Jestem jednak przekonany, że uruchomienie tych połączeń jest nieuniknione, a nowe trasy zostaną ogłoszone wkrótce – powiedział Michael O’Leary, cytowany przez Fly4free.pl.

Część wypowiedzi prezesa irlandzkiego przewoźnika z pewnością ucieszy Polaków. Na liście krajów, skąd wkrótce będziemy mogli polecieć do Gruzji, znajduje się bowiem Polska.

– W przypadku lotów do Gruzji, skupimy się przede wszystkim na krajach Europy Środkowej, bo nie chcemy realizować połączeń trwających 5-6 godzin. Wierzymy, że będzie duże zapotrzebowanie na loty z takich krajów jak Polska, Niemcy, Grecja czy Włochy, ale pod uwagę bierzemy też inne państwa, z których do Gruzji da się dolecieć w 3 godziny – powiedział szef Ryanaira.

Nie wiadomo jeszcze, na które lotnisko miałby polecieć Ryanair. Wiadomo jednak, że uruchomienie połączeń przez tanią irlandzką linię do Gruzji z Polski oznacza poważną konkurencję dla Wizzaira, który lata już do tego kraju z kilku polskich lotnisk. Obecnie węgierski przewoźnik lata do Kutaisi z Katowic, Warszawy i Wrocławia, od kwietnia ogłosił uruchomienie lotow z Gdańska, a od września – z Krakowa.

Przeczytaj także:

Nowa trasa Wizzair z Polski. Przewoźnik uruchomi połączenie na Fuerteventurę

Nowość od LOT. Przewoźnik ogłosił letnie połączenie do Bułgarii

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC