Zamknij

Ryanair zawiesza część tras z Polski. Z systemu zniknęły połączenia

24.06.2020 09:33
Ryanair
fot. Pixabay

Od 17 czerwca powróciły po długiej przerwie międzynarodowe loty z i do Polski. Siatki połączeń nie wyglądają jednak tak samo, jak przed pandemią. Rozkład lotów jest na razie mocno okrojony, chociaż przewoźnicy zapowiadają, że kolejne połączenia będą dodawane stopniowo. Ryanaira zdecydował się z kolei na usunięcie części tras z polskich lotnisk.

Wznowienie lotów to dobry moment dla linii lotniczych do przejrzenia swoich siatek połączeń i usunięcia części tras. Tak też zrobił Ryanair - z systemu rezerwacyjnego irlandzkiego przewoźnika zniknęło część połączeń - poinformował portal Fly4free.pl

Ryanair zawiesza trasy z Polski

Ryanair wznowił loty 21 czerwca, jednak pełne przywrócenie operacji planowane jest od lipca. Wygląda jednak na to, że nie wszystkie wcześniej dostępne połączenia wrócą do rozkładu. 

Portal Fly4free przeanalizował system rezerwacyjny irlandzkiej linii i zauważył, że zniknęło z niego kilka połączeń z lotnisk w Katowicach, Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Których tras brakuje?

  • Katowice - Chersonia (Ukraina)
  • Poznań - Billund
  • Poznań - Paryż-Beauvais 
  • Poznań - Lwów (Ukraina)
  • Kraków – Bruksela-Zaventem (Belgia)
  • Kraków - Norymberga (Niemcy)
  • Warszawa-Modlin - Charków (Ukraina)

Zobacz także

Wiele połączeń pojawi się też dopiero w jesiennym rozkładzie. Dotyczy to w dużej mierze połączeń do Włoch (m.in. z Katowic do Bolonii, Brindisi i Bergamo, z Poznania i Wrocławia do Bergamo czy z Krakowa do Wenecji i Pizy). Część tras wróci z kolei do zimowego rozkładu, to m.in. loty z Krakowa do Marsylii, Bordeaux oraz na Teneryfę.

Na razie Ryanair nie potwierdza, że połączenia, których nie ma w systemie, faktycznie znikają całkowicie z siatki.

– Jest za wcześnie na deklaracje. Niektóre z tych tras być może powrócą latem 2021 roku, ale nie mamy jeszcze oficjalnego rozkładu. Na razie skupiamy się na zrewidowaniu letniego rozkładu lotów – powiedziała w rozmowie z Fly4free Olga Pawlonka z Ryanaira.

Warto dodać, że nie wiadomo, kiedy i czy zostaną wznowione połączenia z Wielką Brytanią, Szwecją i Portugalią. Na razie do końca czerwca obowiązuje zakaz lotów do tych krajów spowodowany z powodu pandemii. Nie wiadomo też, od kiedy będzie można latać na Ukrainę.

Zagłosuj

Czy planujesz w najbliższym czasie podróż samolotem?

Liczba głosów:

Źródło: fly4free.pl