Zamknij

Ryanair znika z Lotniska Chopina. Nie ma już żadnego połączenia w systemie

Redakcja
23.11.2018 13:39
Ryanair
fot. Pixabay

Ryanair ogłosił nowe połączenie krajowe ze Szczecina do Krakowa, które ma zastąpić rejsy do Warszawy. Oznacza to, że irlandzki przewoźnik nie będzie realizował żadnych połączeń z Lotniska Chopina.

Ryanair poinformował w komunikacie prasowym, że połączenie między Szczecinem a Krakowem zostanie uruchomione w kwietniu 2019 roku i będzie realizowane trzy razy w tygodniu. Przewoźnik dodał, że wraz z uruchomieniem nowej trasy do stolicy Małopolski zniknie połączenie ze Szczecina do Warszawy

Ryanair: koniec połączeń z Lotniska Chopina

Przypomnijmy, że Ryanair wrócił na stołeczny port w 2016 roku. Początkowo realizował także rejsy z Lotniska Chopina do Gdańska i Wrocławia, jednak w 2017 roku podjęto decyzję o ich zawieszeniu. W czwartkowym komunikacie przedstawiciele przewoźnika poinformowali, że zostanie zlikwidowane ostatnie już połączenie, jakie irlandzka linia realizowała z Lotniska Chopina w Warszawie.

- Ze względu na wysokie koszty na warszawskim lotnisku Chopina, trasa ze Szczecina do Warszawy zostanie anulowana od 7 stycznia 2019 roku. Ryanair skontaktował się już drogą mailową ze wszystkimi pasażerami odwołanych rejsów i poinformował o opcjach zwrotu kosztów lub zmiany rezerwacji - poinformowano w oświadczeniu przesłanym tvn24bis.pl.

Jak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, największym przewoźnikiem w Polsce w okresie kwiecień-czerwiec był Ryanair. W drugim kwartale bieżącego roku irlandzki przewoźnik obsłużył w krajowych portach lotniczych ponad 3 miliony pasażerów. Na drugim miejscu znalazł się LOT - ok. 2,67 mln pasażerów. Podium zamykał Wizz Air - 2,29 mln pasażerów.

Przeczytaj także:

Ryanair wycofuje się z Polski. Pracownicy muszą przejść na samozatrudnienie 

Ryanair zwolnił „śpiących” pracowników ze słynnego zdjęcia

Źródło: tvn24.pl

___

RadioZET.pl/NC