Zamknij

Ryanair idzie na rękę pasażerom. Znosi opłatę za zmianę rezerwacji na kolejne miesiące

23.11.2020 10:03
Ryanair
fot. Shutterstock

Ryanair ma dobrą wiadomość dla pasażerów. Irlandzki przewoźnik poinformował, że znosi opłaty dla klientów, którzy zdecydują się na zmianę rezerwacji lotu wykupionego na grudzień lub styczeń. Nową podróż będzie można zaplanować aż do września 2021 roku.

Ryanair po raz kolejny idzie na rękę pasażerom. O przedłużeniu zniesienia opłat za zmianę rezerwacji linia poinformowała w specjalnym komunikacie. 

Ryanair znosi opłaty za zmianę rezerwacji 

– Wszyscy pasażerowie, którzy zarezerwują lot na grudzień 2020 bądź styczeń 2021, a ich plany podróży ulegną zmianie, będą mieli prawo do bezpłatnej zmiany rezerwacji aż do 30 września 2021 roku – oświadcza przewoźnik.

Linia dodaje, że zmiany rezerwacji można dokonać do siedmiu dni przed pierwotnie zaplanowaną podróżą.

Warto tutaj podkreślić, że zniesienie opłaty dodatkowej, nie zawsze jest równoznaczne z całkowicie darmową zmianą. Trzeba zwrócić uwagę na różnicę w cenie biletów. Jeśli nowy bilet jest tańszy niż pierwotnie zakupiony, wówczas zmiany dokonamy za darmo, ale Ryanair nie zwróci tej różnicy na naszą korzyść. Jeśli z kolei nowa rezerwacja jest droższa niż dotychczasowa, wtedy konieczna jest dopłata. 

Biorąc jednak pod uwagę to, że jeszcze przed pandemią taka opłata administracyjna za zmianę wynosiła od 35 euro (ok. 156 zł), to i tak można na tym sporo zaoszczędzić.

Źródło: Ryanair, Fly4free.pl