Zamknij

Nowa decyzja Ryanaira. Przewoźnik znosi opłaty za zmianę rezerwacji lotu

Nina Czochara
17.03.2020 08:02
Ryanair
fot. Pixabay

Ryanair ogłosił, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i wprowadzanymi przez poszczególne krajów ograniczeniami ruchu lotniczego, wprowadza pewne ułatwienia w zmianie rezerwacji przez pasażerów.

- W ciągu ostatniego tygodnia rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19 i związane z nim ograniczenia podróży (...) miały znaczący i negatywny wpływ na rozkłady lotów wszystkich linii lotniczych Ryanair Group – przekazała linia lotnicza.

Według Ryanaira skutkiem tych ograniczeń będzie uziemienie większości floty samolotów w Europie w ciągu najbliższych 7–10 dni. - Z tego powodu chcemy zaoferować naszym klientom jak największą elastyczność przy planowaniu podróży – zapewnił przewoźnik.

Ryanair: ułatwienia dla pasażerów

Pasażerowie Ryanaira będą mogli zmienić swoje rezerwacje na najbliższe tygodnie bez dodatkowej opłaty manipulacyjnej. Będzie to dotyczyło nie tylko zaplanowanych lotów w marcu, ale też w kwietniu

Ryanair wprowadza następujące zmiany dla pasażerów:

  • Bezpłatna zmiana terminu lotu

Ta opcja będzie miała zastosowanie tylko do pierwotnej trasy. Zmiana daty na inną datę kwietniową nie będzie możliwa. 

  • Zniesienie w całości opłaty za zmianę rezerwacji w marcu i kwietniu

Linia ogłosiła, że wydłuży okres bez opłaty manipulacyjnej na cały kwiecień, która według tabeli opłat wynosi od 30 do nawet 90 EUR. Po stronie pasażera pozostaje jednak różnica w cenie biletu. Warto też dodać, że anulacja biletów i zwrot kosztów nie jest możliwy – za wyjątkiem lotów, które zostaną odwołane przez przewoźnika.

Ryanair przeprasza za wszelkie niedogodności spowodowane tym bezprecedensowym kryzysem. - Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych klientów i pracowników jest naszym priorytetem. Ściśle współpracujemy z organami państwowymi i będziemy przestrzegać wszelkich nałożonych ograniczeń podróży oraz wszystkich wytycznych WHO i EASA - czytamy w komunikacie prasowym irlandzkiego przewoźnika.

ZOBACZ TAKŻE:

___

RadioZET.pl/PAP/NC