Zamknij

Ryanair znów podnosi ceny. Wyższe opłaty za bagaż podręczny i priorytetowy boarding

Redakcja
10.01.2019 10:21
Ryanair
fot. Shutterstock

Ryanair po raz kolejny niespodziewanie podnosi opłaty dla pasażerów. Cena za duży bagaż podręczny i priorytet będzie zależała od tego, jak wypełniony jest samolot. 

Dwa dni temu Ryanair poinformował, że skończył się "okres ochronny" dla tych pasażerów, którzy będą chcieli zabrać na pokład dwie sztuki bagażu podręcznego, a nie wykupili pierwszeństwa wejścia na pokład lub nie dodali bagażu do rezerwacji. "Zapominalscy" będą musieli zapłacić nawet 25 euro. 

Teraz okazuje się, że irlandzki przewoźnik chce wprowadzić kolejne opłaty. Jak podaje Fly4free.pl, Ryanair podniesie opłaty za priorytetowy boarding i nadanie dużego bagażu podręcznego. Ile teraz będą musieli zapłacić pasażerowie?

Ryanair: dopłacimy do dużego bagażu podręcznego 

Do tej pory za wykupienie priorytetowego boardingu (dzięki któremu można wnieść na pokład duży bagaż podręczny) trzeba było zapłacić 6 EUR (przy rezerwacji biletu) lub 8 EUR (jeśli zrobiliśmy to później).

Teraz cena tej usługi będzie wynosić od 6 do 10 euro i będzie zależała od tego, ile osób już wykupiły priority boarding przed nami. Według informacji podanych przez portal fly4free.pl, pierwsze 30 priorytetów na danym locie ma kosztować 6 euro, kolejne 30 miejsc – 8 euro, a ostatnie 30 takich usług będzie kosztowało już 10 euro.

Ryanair - bagaż
fot. Ryanair

Zobacz także

"Podwyżki" cen będą również dotyczyły nadania dużego bagażu podręcznego, czyli torby lub walizki o wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 10 kilogramów. W listopadzie i grudniu nadanie tej walizki do luku bagażowego kosztowało 8 lub 10 euro).

Teraz cena za tę usługę wynosi od 10 do 12 euro i również w tym przypadku wszystko będzie zależało od tego, jak szybko kupimy bilet. Okazuje się, że na każdy lot tylko 8 pasażerów może nadać swój bagaż za 10 euro, każdy kolejny pasażer zapłaci już 12 euro.

Jak udało się ustalić portalowi Fly4free.pl, nowy cennik nie będzie dotyczył wcześniejszych rezerwacji, czyli ma obowiązywać tylko na bilety zakupione wraz z wejściem w życie podwyżek.

Przeczytaj także:

• Koniec pobłażliwego traktowania pasażerów Ryanaira. Za bagaż trzeba zapłacić pełną kwotę

• Ryanair po raz kolejny najgorszą linią na krótkich trasach. Co przeszkadza pasażerom? 

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC