Zamknij

Ryanair znowu odwołuje loty. "Radzimy sprawdzać status swojego lotu"

Redakcja
26.06.2018 10:10
Samolot Ryanair
fot. Mariusz Grzelak/East News

Irlandzki przewoźnik w ubiegły weekend po raz kolejny musiał odwołać loty. Linie lotnicze apelują do pasażerów o czujność i sprawdzanie na bieżąco statusu swojego lotu na stronie Ryanair.com.

Ryanair nie ma ostatnio zbyt dobrej passy. Zmiany zasad przewozu bagażu podręcznego, skrócenie czasu odprawy online, konflikty z pracownikami... Problem odwoływanych lotów z powodu strajku pracowników linii rozpoczął się już jesienią ubiegłego roku. Teraz problem powrócił i to w okresie wakacyjnym, kiedy liczba połączeń jest zdecydowanie większa. 

Ryanair: odwołane loty z powodu strajku we Francji

Jak czytamy w oświadczeniu przewoźnika: "Z powodu kolejnego strajku francuskiego ATC, Ryanair pragnie z żalem poinformować klientów, że został zmuszony do odwołania kolejnych lotów w sobotę i niedzielę (23 i 24 czerwca)".

Poszkodowane osoby otrzymały informację SMS-em oraz za pośrednictwem maila. Z powodu odwołanego lotu pasażerowie mają prawo do zwrotu pełnej kwoty wydanej na bilet, zmiany rezerwacji na następny dostępny lot lub na inny. 

Zobacz także

Irlandzkie linie apelują o czujność

- "W wyniku nieuzasadnionego strajku, spodziewamy się także opóźnień w lotach do oraz z Francji i radzimy klientom, aby sprawdzali status swojego lotu na stronie Ryanair.com” – apeluje przewoźnik. 

W październiku zeszłego roku Ryanair odwołał aż 212 połączeń. Wszystko przez strajk kontrolerów ruchu lotniczego ATC we Francji. Teraz problem powrócił. Może być dla linii o tyle trudniejszy, że  odbywa się tuż przed wakacjami. Ta sytuacja może szczególnie dotknąć pasażerów, bo jak wiadomo w okresie wakacyjnym liczba lotów jest zwiększona.

To może cię również zainteresować:

• Kolejne zmiany w Ryanairze. Odprawa dla pasażerów może być trudniejsza

• Twój lot jest opóźniony? Wszystko, co warto wiedzieć o prawach pasażera

Źródło: fakt.pl

___

RadioZET.pl/NC