Zamknij

Ryanair zwolnił „śpiących” pracowników ze słynnego zdjęcia

Redakcja
08.11.2018 09:46
Śpiąca załoga Ryanaira
fot. Twitter/Jim Atkinson

W ubiegłym miesiącu do sieci trafiło szokujące zdjęcie, na którym widać pilotów i pracowników personelu pokładowego Ryanaira śpiących na podłodze pokoju biurowego. Teraz linie  postanowiły wyciągnąć konsekwencje wobec osób, które uczestniczyły w "fotograficznym spisku”.  

Zdjęcie, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych, miało zostać zrobione na lotnisku w hiszpańskiej Maladze, gdzie załoga samolotu musiała czekać ze względu na odwołane loty do Porto. Związki zawodowe oskarżały wówczas przewoźnika o nieludzkie traktowanie pracowników. Ten stwierdził jednak, że zdjęcie zostało ustawione przez pracowników.  

- Załoga spędziła krótką część czasu w pokoju dla załóg, a potem została przeniesiona do saloniku VIP i poleciała do Porto następnego dnia (żaden członek załogi nie pracował przy tym locie) – głosił komunikat na stronie Ryanaira.

Sześciu pracowników ze zdjęcia zostało zwolnionych

Zgodnie z przypuszczeniami linii, okazało się, że zdjęcie jest oszustwem, a załoga celowo położyła się na podłodze, by wypuścić do internetu szokujący dowód na tragiczne podejście pracodawcy do personelu. 

Jak informuje "Rzeczpospolita" (za BBC), Ryanair zwolnił wszystkie osoby, które znalazły się na zdjęciu. Przewoźnik miał obejrzeć nagrania z kamer z hiszpańskiego lotniska. Na nagraniu widać, jak szóstka pracowników Ryanaira ustawia się w specjalnej pozycji w pokoju biurowym lotniska, aby pozować do zdjęcia. Ponieważ fotografia wywołała burzę w mediach społecznościowych pracodawca uznał, że "zaszkodziła reputacji firmy i spowodowała nieodwracalne naruszenie zaufania".

Załoga i piloci utrzymują jednak swoją wersję. Luciana Passo, szef związku zawodowego personelu pokładowego SNPVAC, potwierdził zwolnienia i zapowiedział, że szybko zareaguje na decyzję przewoźnika. Związek zaznaczył także, że członkowie załogi pozostali "bez dostępu do jedzenia i napojów, a nawet miejsca do siedzenia, ponieważ dla załogi było tylko osiem miejsc".

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC