Zamknij

Ryanair z rozbudowaną siatką letnich lotów z Polski. Aż 54 trasy z jednego lotniska

30.04.2021 11:55
Ryanair - samolot
fot. Shutterstock

Ryanair ma sporo nowości na lato 2021. Irlandzki przewoźnik uruchomi z lotniska Warszawa-Modlin aż 54 trasy, w tym siedem nowych, m.in. do Chorwacji, Grecji i Włoch. Bilety na większości tras są już dostępne w sprzedaży. 

Ryanair już w minionym tygodniu ogłosił plany dotyczące letniej siatki lotów. Zgodnie z zapowiedziami irlandzki przewoźnik ma wykonywać ponad 700 lotów tygodniowo, na łącznie 240 trasach.

Sporo nowości pojawi się w rozkładzie lotniska Warszawa-Modlin. Dokąd polecimy w nadchodzące lato? 

Ryanair. 54 trasy na lato 2021 z lotniska w Modlinie

– W szczycie sezonu Lato 2021 Port Lotniczy Warszawa/Modlin będzie obsługiwał 175 lotów tygodniowo na 54 trasach, w tym 7 nowych – poinformowano w komunikacie irlandzkiej linii.

Jak dodano, z podwarszawskiego portu będzie można podróżować wśród nowych kierunków do Bari we Włoszech (4 razy w tyg.), Katanii (Włochy), na greckie Rodos, Zakynthos, do Zadaru w Chorwacji, do Pragi (2 razy w tygodniu) i Koszyc w Słowacji (3 razy tygodniowo).

Oprócz nowych tras Ryanair w sezonie wakacyjnym będzie latał na Kretę, Majorkę, Sycylię czy Teneryfę.

Jak podał port, w nadchodzących miesiącach wzrośnie także częstotliwość rejsów m.in. na takich kierunkach jak: Alicante, Ateny, Barcelona, Bergamo, Bruksela-Charleroi, Dublin, Edynburg. Londyn-Stansted, Madryt, Paryż-Beauvais, Rzym-Ciampino oraz Wiedeń.

– Narodowy Program Szczepień przyspiesza i daje nadzieję na powrót do latania. Polacy tęsknią za możliwością podróżowania i podobnie jak nasi pasażerowie wierzę, że już niebawem niebo nad Europą będzie wolne od obostrzeń i komplikacji dla podróżnych. W szczycie sezonu Lato 2021 siatka połączeń Lotniska Warszawa/Modlin będzie rozbudowana do poziomu porównywalnego z tym, jaki zapewnialiśmy przed pandemią koronawirusa –  powiedział, cytowany w komunikacie, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Leszek Chorzewski.

Lotnisko przypomniało, że bezpośrednio na lotnisku można zrobić testy diagnostyczne w kierunku COVID-19. Testy mogą wykonać pasażerowie wylatujący, jak również przylatujący. Punkt diagnostyczny Centrum Medycznego Damiana otwarty jest 24 godziny na dobę, oferując podróżnym dwa rodzaje testów – antygenowe i RT-PCR, których wyniki wydawane są w języku polskim i angielskim.

Źródło: Ryanair, PAP