Zamknij

To będzie jedna z najkrótszych tras w historii Ryanaira. Samolot pokona odległość 163 km

18.08.2021 09:56
Ryanair - samolot
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Ryanair już niedługo wystartuje z jedną z najkrótszych tras w swojej siatce lotów. Samoloty będą pokonywać odległość 163 km. Rozkładowy czas lotu wynosi 45 minut, choć w praktyce podróż potrwa jeszcze krócej. Pasażerowie tego rejsu zaraz po tym, jak zapną pasy do startu, będą musieli przygotowywać się do lądowania. 

Tanie linie lotnicze nie mają w swoich rozkładach wielu krótkich połączeń. Przewoźnicy zarabiają bowiem nie tylko na biletach, ale też wszelkiego rodzaju dodatkowych usługach – przekąskach, napojach czy bagażu podręcznym, którego zwykle nie potrzebujemy, gdy lot trwa godzinę lub krócej.

Sytuację zmieniła jednak pandemia. W okresie licznych ograniczeń w podróżowaniu krótkie połączenia czy trasy krajowe stały się dla przewoźników jedyną szansą na zarobek. Właśnie dlatego popularna linia Ryanair stawia obecnie na takie właśnie trasy. 

Ryanair. 45 min lotu z Malagi do Tangeru

Irlandzki przewoźnik ogłosił, że 16 września wystartuje nowe połączenie z Malagi do Tangeru w Maroku. Rejsy mają być realizowane dwa razy w tygodniu. Na tej krótkiej trasie samoloty będą pokonywały odległość 163 km. Jak podaje portal Fly4free, sam lot potrwa ok. 45 minut, podczas gdy najszybszy możliwy przejazd samochodem zajmie około 3,5 godziny.

Przypomnijmy, że dwa lata temu Ryanair uruchomił rekordowo krótką trasę w swoim rozkładzie –  loty  z hiszpańskiej Malagi do Tetuanu w Maroku. Na najkrótszej trasie w siatce irlandzkiej linii maszyny przemierzają zaledwie 141 km. Rozkładowy czas lotu wynosi 35 minut, choć w praktyce podróż nie trwa dłużej niż 20 minut. Można sobie więc wyobrazić, że ledwo zapniemy pasy do startu, a już chwilę później maszyna podchodzi do lądowania.

Co ciekawe, pomimo tak niewielkiej odległości, samoloty latają na tej trasie pełne. Zainteresowanie tym połączeniem jest tak duże, że linia musiała w ostatnim czasie zwiększyć częstotliwość lotów. 

W zestawieniu najbardziej krótkich rejsów irlandzkiego przewoźnika można wymienić również trasę z Katanii na Maltę (odległość 186 kilometrów), z Walencji na Ibizę (nieco poniżej 200 kilometrów) oraz z Pafos do stolicy Libanu (samolot pokonuje 294 kilometry w niecałą godzinę).

Źródło: euroweeklynews.com, Fly4free.pl