Zamknij

Rząd Szkocji zachęca ludzi do przeprowadzenia się tutaj. Proponuje aż 50 tys. funtów na start

17.08.2021 12:24
Szkocja
fot. Shutterstock

Jeżeli marzycie o zmianie swojego życia i wyprowadzce z Polski, mamy dla was coś specjalnego. Władze Szkocji pracują nad programem, który pomógłby im zaludnić szkockie wyspy. Oferuje nie tylko piękne krajobrazy i unikatową przyrodę za oknem, ale też całkiem pokaźną sumę na start nowego życia.

W ostatnim czasie kilka razy pisaliśmy o tym, że władze Włoch chcą zachęcić ludzi do osiedlania się w ich malowniczych miasteczkach i oferują w tym celu domy za 1 euro czy hojne dopłaty do rozpoczęcia nowego etapu w życiu.

Wygląda na to, że tym tropem planują też iść władze Szkocji. Jak podaje portal wakacyjnipiraci.pl, politycy mają bowiem pracować nad projektem „National Islands Plan”, który zachęciłby młodych do zamieszkania na szkockich wyspach. Ze wstępnych informacji wynika, że rząd zamierza skusić ochotników dopłatami w wysokości nawet 50 tys. funtów (ok. 270 tys. zł)!

Rząd Szkocji zachęca ludzi do przeprowadzenia się tutaj. Proponuje aż 50 tys. funtów na start

Rząd Szkocji dopracowuje plan, który pomógłby zachęcić ludzi do wyprowadzki na jedną z malowniczych wysp należących do tego kraju. Zainteresowani mieliby zmienić swoje życie w zamian za hojną pomoc w postaci 50 tys. funtów (ok. 270 tys. zł). Wszystko po to, żeby zwiększyć liczebność ludzi na wyludniających się wyspach.

Chętni na przeprowadzkę powinni mieć poniżej 30 lat i ogromną chęć całkowitej zmiany. Rząd Szkocji oferuje bowiem przeprowadzkę na bajkowe wyspy, ale będzie to też wiązało się z wieloma wyrzeczeniami. Ochotnicy będą mogli zamieszkać na Wyspach Argyll, Arran, Bute, Great Cumbrae, Hebrydach Zewnętrznych, Szetlandach, Orkadach, na Małych Wyspach czy Wyspie Skye.

W programie „National Islands Plan” weźmie udział 100 osób, które powinny liczyć się nie tylko z dużą kwotą pieniędzy na start, ale też z tym, że w tych rejonach panuje dość surowy klimat zimą.

Jeżeli jednak macie ochotę na nowy etap w swoim życiu i chcecie kontynuować je w otoczeniu dziewiczych krajobrazów i pięknej natury, to doskonała opcja dla was. Szczegóły dopracowanego projektu poznamy już niebawem. Co o tym sądzicie?

Źródło: wakacyjnipiraci.pl