Zamknij

Rzucili pracę w "korpo", sprzedali dobytek i wyruszyli w podróż. Trwała tylko 2 dni...

Redakcja
27.06.2018 11:47
Łódka pod wodą
fot. Facebook

Para z Colorado postanowiła "rzucić wszystko" i wyruszyć w świat. Sprzedali dorobek życia i wybrali się w rejs po otwartych wodach. Nie zawsze jednak podążanie za marzeniami dobrze się kończy. Ta historia nie miała niestety happy endu...

Kto z nas chociaż raz nie myślał, aby rzucić wszystko i wyjechać? Jak się okazuje nie wystarczą tylko chęci i motywacja. Planując takie przedsięwzięcie trzeba kierować się rozsądkiem i porządnie zaplanować każdy szczegół podróży. 

Rzucili pracę, kupili łódź i wyruszyli w ... 2-dniowy rejs 

Tanner Broadwell i Nikki Walsh postanowili sprzedać cały swój dobytek, kupić żaglówkę i żyć na otwartych wodach. Na łódź i jej naprawę wydali około 10 tys. dolarów. Zabrali tylko najpotrzebniejsze rzeczy oraz swojego psa. Podróż życia rozpoczęli na zachodnim wybrzeżu Florydy. Tak zaczął się "podbój mórz i oceanów". 

Problem pojawił się drugiego dnia, kiedy para postanowiła zatrzymać się na noc w porcie John’s Pass. Wieczorem na żaglówce zaczęła szwankować nawigacja. Po chwili łódka mocno uderzyła o coś wystającego z dna. Niedługo później na pokład zaczęła dostawać się woda. Tanner musiał wezwać pomoc. 

Przeczytaj także: Ma 27 lat i zwiedził już wszystkie państwa świata. Jak on to zrobił?

Para musiała zakończyć swoją wymarzoną podróż

Ratownicy poinformowali parę, że dotrą w ciągu 40 minut, podczas gdy woda wdzierała się coraz wyżej. W momencie, gdy przybyła pomoc, żaglówka zaczynała się przewracać. Podróżnicy nie mieli wyjścia, musieli opuścić łódź, pozostawiając cały swój dobytek w wodach Zatoki Meksykańskiej. Na domiar złego, para nie miała ubezpieczenia, więc Tanner i Nikki musieli pokryć koszty wyłowienia łodzi - około 10 tys. dolarów.

Jednak optymizm nie opuszcza pary, ponieważ już myślą o kolejnej wyprawie życia. - Nie poddamy się tak łatwo.  Niedługo kupię następną łódź – powiedział Tanner.

Przeczytaj także: Szkolny autobus przerobiony w dom na kółkach. 25-latek zwiedza nim świat

Źródło: national-geographic.pl

___

RadioZET.pl/NC