Zamknij

Rzym wprowadza kolejne zakazy. Winę ponoszą turyści

Nina Czochara
11.06.2019 09:42
Rzym
fot. Pixabay

Władze Rzymu mają dość niewłaściwego zachowania turystów. Właśnie dlatego powstała długa lista zakazów, będąca efektem obserwacji prawdziwych zachowań podróżnych. 

To kolejna grupa zakazów, które wprowadziły władze "Wiecznego Miasta". Rzymianie mają dość oglądania mężczyzn bez koszulek w upalne dni, pikników przy fontannach czy naganiaczy przy popularnych atrakcjach turystycznych. 

Rzym: surowe przepisy wobec turystów

Jakie przepisy obowiązują w Rzymie? Na początek zakaz chodzenia bez koszulek. Nawet w najbardziej upalne dni miasto będzie wymagać od turystów właściwego "ubioru". Pary muszą zapomnieć o wieszaniu "kłódek zakochanych" na mostach

To początek nowych ograniczeń. Z okolicy najpopularniejszych atrakcji turystycznych muszą zniknąć tzw. naganiacze, którzy oferują bilety "skip the line", pozwalające na ominięcie długiej kolejki oczekujących. 

Od pewnego czasu w Rzymie obowiązuje też zakaz kąpieli w fontannach oraz wrzucanie do nich jakichkolwiek przedmiotów (wyjątek stanowi jedynie Fontanna di Trevi, w której mogą znaleźć się monety). Turyści nie mogą również schodzić i wchodzić po słynnych Schodach Hiszpańskich z walizkami na kółkach, bo te ciągnięte bezmyślnie po stopniach niszczą zabytkowy trawertyn.

Fontanna di Trevi -

Pod koniec ubiegłego roku władze Rzymu wprowadziły również zakaz sprzedaży na wynos i konsumpcji napojów alkoholowych w szkle po godzinie 22.00. Z kolei od godziny 23.00 ma obowiązywać zakaz picia wina i piwa pod gołym niebem także z innych pojemników. Kary dla turystów przewidziano także za tak zwane biwakowanie, czyli siadanie z prowiantem i napojami w rejonie zabytków oraz przy fontannach. 

Za złamanie obowiązujących przepisów grozi grzywna do 240 euro, czyli ponad 1000 zł. 

Przeczytaj także:

Nowe zakazy i surowe kary dla turystów w Rzymie. Na co trzeba uważać?

Surowy zakaz we Florencji. Za jedzenie na ulicy w centrum nawet 2100 zł mandatu

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC