Zamknij

Kolejna linia lotnicza wprowadza płatny bagaż podręczny. Pasażerowie nie będą zadowoleni

24.11.2021 13:07
Bagaż podręczny w samolocie
fot. Shutterstock

Skandynawskie linie SAS zmieniają zasady dotyczące bagażu podręcznego. Od 14 grudnia podróżni kupujący najtańsze bilety w ofercie przewoźnika będą mogli bezpłatnie zabrać na pokład jedynie małą torebkę lub plecak. Za większy bagaż podręczny trzeba będzie dodatkowo zapłacić. 

SAS to kolejna linia lotnicza, która wprowadza dodatkową opłatę za wniesienie bagażu podręcznego na pokład samolotu. Popularni tani przewoźnicy, tj. Wizzair, Ryanair czy easyJet, już we wcześniejszych latach ogłosili takie zmiany. Teraz w ślad za nimi podążyły skandynawskie linie. 

SAS wprowadza opłaty za bagaż podręczny

Warto podkreślić, że zmiany dotyczą najtańszej taryfy w SAS – Go Light. Do tej pory w jej ramach pasażerowie mogli zabrać na pokład bagaż o standardowych wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 8 kg cm oraz mniejszą torebkę czy plecak.

Od 14 grudnia u skandynawskiego przewoźnika zmienia się obowiązująca polityka bagażowa. W taryfie Go Light dostępny jedynie mały bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40x30x15 cm (w rzeczywistości to mały plecak lub torebka), który musi się zmieścić pod siedzeniem przed nami. Za zabranie na pokład większego bagażu trzeba będzie dodatkowo zapłacić – opcja dodania walizki do rezerwacji będzie aktywowana w momencie otwarcia odprawy na dany loty.

Jak podaje portal Pasazer.com, w związku z modyfikacją limitów bagażowych, linia SAS zmieni także porządek boardingu – posiadacze biletów Go Light zostaną przydzieleni do osobnej grupy.

Powyższe zmiany nie będą dotyczyć biletów obejmujących przeloty międzykontynentalne. W tym przypadku w każdej taryfie w cenie biletu zostanie uwzględniony przewóz większego oraz mniejszego (np. torebki) bagażu podręcznego.

Jak zauważa portal Fly4free, wprowadzenie przez przewoźnika dodatkowych opłat wiąże z koniecznością uzyskanie dodatkowego źródła przychodu. SAS ma obecnie spore problemy finansowe i linię czeka poważna restrukturyzacja.

Źródło: Pasazer.com, Fly4free