Zamknij

Samolot Ryanaira odladzany... wiadrem z wodą? To nagranie obiegło sieć

Redakcja
15.01.2019 10:45
Odladzanie samolotu Ryanaira
fot. Facebook/screen

Jeden z pasażerów włoskiego lotniska nagrał zaskakujący sposób odladzania maszyny Ryanaira. Pracownicy obsługi naziemnej polewali maszynę gorącą wodą prosto z wiadra. Choć ta technika "odladzania" wywołała wielu kontrowersji wśród internautów, okazuje się, że była zgodna z panującymi na portach lotniczych zasadami.

Całe zdarzenie zostało nagrane na lotnisku w Brindisi we Włoszech. Na filmie widać, jak pracownicy lotniska przynoszą wiaderka i po wejściu na schody oblewają samolot Ryanaira wodą. W ten sposób przygotowują samolot przed starem na lotnisko Stansted w Londynie. Cała sytuacja została uwieczniona na nagraniu przez jednego z pasażerów i opublikowana w mediach społecznościowych. Filmik bardzo szybko obiegł sieć.

Odladzanie samolotu przed startem [WIDEO]

Choć odladzanie maszyny w sposób przedstawiony na filmiku wydaje się dość nieprofesjonalny, wielu komentatorów zwraca uwagę, że wcale nie jest tak niestandardową procedurą, jak mogłoby się wydawać. I mają rację, bo według wytycznych odladzanie przeprowadzone za pomocą wiadra z gorącą wodą jest zgodne z procedurami pod warunkiem, że temperatura powietrza wynosi 0°C.

Okazuje się, że procedura w żaden sposób nie zagrażała bezpieczeństwu pasażerów, a dodatkowo załoga samolotu była poinformowana o wybranej metodzie. Jeden z kapitanów samolotu przyznał w rozmowie dla "The Sun", że "ta procedura polegała wyłącznie na usunięciu niewielkiej ilości śniegu i była całkowicie bezpieczna"

Z powodu nagłośnienia sprawy, włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego zdecydował, że na wszelki wypadek przyjrzy się sprawie i sprawdzi, czy nie było żadnych nieprawidłowości.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC