Zamknij

Samolot był za ciężki, żeby polecieć. Kilku pasażerów musiało opuścić pokład

Redakcja
02.01.2020 09:59
Pasażerowie na lotnisku
fot. Shutterstock

Do nietypowej sytuacji doszło na pokładzie samolotu linii Loganair, który miał polecieć z lotniska Londyn-Southend do Derry w Irlandii Północnej. Pięcioro pasażerów musiało opuścić pokład, żeby samolot mógł wystartować. Maszyna okazała się za ciężka. 

Jednym z podróżnych feralnego lotu był brytyjski dziennikarz, Ben Kelly. O niecodziennym zdarzeniu napisał na swoim profilu na Twitterze.

Samolot nie mógł wystartować, bo był za ciężki

"To była bardzo rozczarowująca sytuacja (...) Moim lotem do Derry miało podróżować około 50 osób. Jednak poinformowano nas, że samolot jest za ciężki, więc poproszono pięciu pasażerów o opuszczenie maszyny, żeby ta mogła wystartować. Nie ma chętnych..." - wyjaśnił dziennikarz. 

Zobacz także

W kolejnych wpisach Ben Kelly dodał, że pasażerom, którzy nie polecą, zaoferowano przejazd na inne londyńskie lotnisko, z którego mieliby polecieć do Belfastu. Jak dodał, to było jednak ok. 1,5-2 godzin od Derry. 

Ostatecznie troje pasażerów zgodziło się zrezygnować z lotu. Dwie pozostałe osoby wytypowała załoga - zdaniem dziennikarza byli to podróżni, którzy odprawili się najpóźniej. Samolot linii Loganair wyleciał z lotniska Londyn-Southend do Derry z trzygodzinnym opóźnieniem. 

Zobacz także

Przedstawiciel linii Loganair, Jonathan Hinkles, w rozmowie dla "Independent", powiedział, że głównym powodem opóźnienia wylotu z Londynu była zła pogoda w Derry. Gdyby maszyna wystartowała zgodnie z rozkładem, musiałaby zostać przekierowana do Belfastu. Dodał również, że "kiedy pogoda w Derry się poprawiła, niskie ciśnienie i opady pozostawiły pas na lotnisku w stanie, który nakładał ograniczenia na osiągi samolotu".

Przewoźnik dodał, że pięcioro pasażerów, którzy nie polecieli tym samolotem, otrzymają rekompensatę w wysokości 250 funtów. 

ZOBACZ TAKŻE:

•  Chaos na lotnisku. Linia nie zabrała 70 walizek, bo "samolot za dużo ważył"

•  Tak "rzucają" naszymi bagażami na lotnisku. Skandaliczne nagranie obiegło sieć [WIDEO]

Źródło: www.independent.co.uk, gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC