Zamknij

Samolot linii Wizzair zawrócił niedługo po starcie. Jeden z pilotów źle się poczuł

Nina Czochara
04.04.2019 09:37
Samolot Wizzair
fot. Pixabay

Samolot linii Wizzair startujący z lotniska w Pyrzowicach musiał zawrócić niedługo po stracie. Przyczyną nieplanowanego lądowania było nagłe pogorszenie stanu zdrowia drugiego pilota.

Samolot węgierskiej linii wyleciał z portu Pyrzowice w Katowicach w kierunku Eindhoven o godzinie 7.10. Niedługo po starcie kapitan maszyny podjął decyzję o powrocie na lotnisko. 

Powrót na lotnisko w Pyrzowicach

Maszyna linii Wizzair (lotu W61071) lecąca jeszcze nad terytorium Polski zawróciła za Wrocławiem i wylądowała bezpiecznie na lotnisku w Pyrzowicach. Przyczyną takiej decyzji było nagłe pogorszenie się stanu zdrowia drugiego pilota.

- Drugi oficer źle się poczuł i konieczne było zawrócenie samolotu - powiedział Cezary Orzech, rzecznik prasowy Górnosląskiego Towarzystwa Lotniczego, cytowany przez Dziennik Zachodni. 

Zagłosuj

Lubisz podróżować samolotem?

Liczba głosów:

Pilot zaraz po wylądowaniu w Katowicach został przewieziony do szpitala. Pasażerowie lotu otrzymali informację, że załogę uzupełni inny pilot, a samolot wkrótce wystartuje.

We wrześniu 2018 szef Ryanaira, Michael O'Leary, sugerował, że dwóch pilotów nie jest niezbędnych w samolocie. - W niedalekiej przyszłości zrezygnujemy z dwóch pilotów i pozostawimy tylko jednego. Za kilkadziesiąt lat (40, może 50) będziemy już latać pasażerskimi dronami bez pilotów - przewidywał Irlandczyk.

Przeczytaj także:

• Pilot zasnął podczas lotu. Obudził się prawie 50 km za lotniskiem

• Niebezpieczny lot Ryanaira. Pilot stracił przytomność podczas lądowania

Źródło: dziennikzachodni.pl

___

RadioZET.pl/NC