Zamknij

Samolot musiał zawrócić na lotnisko. Agresywny pasażer aresztowany

Nina Czochara
18.06.2019 11:01
Turkish Airlines
fot. Flickr

Samolot linii Turkish Airlines musiał zawrócić na lotnisko w Stambule. Wszystko z powodu agresywnego pasażera, którego zachowanie wywołało niemałe zamieszanie na pokładzie. 

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu tureckich linii Turkish Airlines. Maszyna miała docelowo lecieć na lotnisko w Sudanie. W pewnym momencie pasażerowie lotu musieli powstrzymać jednego z podróżnych, który zaczął się agresywnie zachowywać i niszczyć wnętrze samolotu. Incydent wywołał ogromne zamieszanie na pokładzie. 

Pasażer chciał wedrzeć się do kokpitu 

Niedługo po starcie mężczyzna zaczął krzyczeć i agresywnie się zachowywać. Uderzał w schowek, gdzie znajdują się maski tlenowe oraz w okna w kabinie. Kilku podróżnym udało się powstrzymać awanturującego się mężczyznę. Personel pokładowy zaczął również uspokajać pasażera i po kilkunastu minutach zabrał go na siedzenie z tyłu maszyny. Mężczyzna twierdził, że nie mógł oddychać i stąd wzięło się jego zachowanie.

Po ponad dwóch godzinach awanturnik znowu wstał i ruszył do przedniej części samolotu. Po raz kolejny musieli interweniować pasażerowie. Po wylądowaniu w Stambule na lotnisku czekała już policja. Funkcjonariusze wyprowadzili agresywnego mężczyznę z samolotu. 

Przedstawiciele linii Turkish Airlines wyjaśnili, że decyzja pilotów, by wrócić na lotnisko w Turcji, miała związek z zachowaniem pasażera. Jak informują lokalne media, piloci postanowili zawrócić, żeby nie narażać pasażerów na kolejne agresywne zachowania mężczyzny.

ZOBACZ TAKŻE:

• Turbulencje w samolocie. Stewardesa uderzyła głową w sufit, ranni pasażerowie

• Wieczór panieński na pokładzie Ryanaira. Pasażerowie oburzeni

Źródło: The Sun

___

RadioZET.pl/NC