Zamknij

Samolot uderzył w ogrodzenie na lotnisku Gatwick. Ewakuowano 300 pasażerów

Nina Czochara
13.08.2019 09:53
Samolot Norwegian
fot. Shutterstock

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na lotnisku Gatwick w Londynie. Samolot pasażerski, należący do linii Norwegian Air, uderzył w ogrodzenie. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe i straż pożarną. Z pokładu ewakuowano 300 pasażerów. 

Rzecznik linii Norwegian Air potwierdził, że jeden z samolotów - Boeing 787 Dreamliner - został uszkodzony. Na pokładzie znajdowało się 300 pasażerów. Maszyna miała lecieć z Londynu do Nowego Jorku.

Londyn. Samolot wjechał w ogrodzenie

Ogromny Dreamliner, podczas manewrów wykonywanych na płycie lotniska, uderzył tyłem o ogrodzenie oraz ścianę dźwiękoszczelną. Na pokładzie wybuchła panika, a zaniepokojeni podróżni od razu zaczęli zamieszczać w mediach społecznościowych zdjęcia i nagrania z wnętrza samolotu. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano starż pożarną i pogotowie. Na szczęście była to jedynie rutynowa procedura i niepotrzebna była akcja ratownicza.

Wszyscy pasażerowie o własnych siłach opuścili samolot. Choć nikomu nic się nie stało, rejs z Londynu do Nowego Jorku nie mógł być kontynuowany. Podróżni musieli czekać na zastępczy samolot. "Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych klientów jest naszym najwyższym priorytetem" - poinformował przewoźnik. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: Wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC