Zamknij

Samolot w czasie lądowania uderzył w balon pełen serpentyn. Mogło dojść do tragedii

04.01.2021 14:13
Samolot
fot. Shutterstock

Do nietypowego zdarzenia doszło na lotnisku w kolumbijskiej Bogocie. Samolot linii Avianca podchodził do lądowania, kiedy uderzył w balon pełen serpentyn. Kolorowe ozdoby owinęły się wokół skrzydeł, silników i kół - mogło dojść do tragedii. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W ostatnim dniu 2020 roku w Kolumbii doszło do niezwykłego zdarzenia. Samolot linii lotniczych Avianca podchodził do lądowania w Bogocie. W trakcie wykonywania manewru trafił w... balon pełen sylwestrowych serpentyn.

Imprezowe gadżety owinęły się wokół kół, skrzydeł, a nawet wokół silnika maszyny. Nikomu nic się nie stało, a piloci nawet nie wszczęli alarmu. Jednak przez moment było gorąco, co zresztą widać na nagraniach.

Samolot w czasie lądowania uderzył w balon pełen serpentyn

Pasażerowie lotu AV29, którzy lecieli 31 grudnia 2020 roku do Bogoty, z pewnością zapamiętają tę podróż na długo. Kiedy wszystko wskazywało na to, że za chwilę wylądują na lotnisku w Bogocie, maszyna uderzyła w balon z serpentynami. Ozdoby wysypały się i owinęły wokół poszczególnych części maszyny. Podczas incydentu piloci zachowywali się wyjątkowo spokojnie i nie uznali go za zagrożenie. Mimo tego po wylądowaniu całą sprawą zajęły się władze lotniska i odpowiednie służby.

Specjaliści wydali od razu komunikat, w którym stanowczo podkreślili, żeby nie korzystać z petard i innych materiałów pirotechnicznych w pobliżu lotniska, gdyż zagraża to bezpieczeństwu obsługi i pasażerów poszczególnych lotów.

Samolot linii Avianca ruszył w ostatnim dniu 2020 roku z Orlando na Florydzie w stronę Bogoty w Kolumbii. Lot rozpoczął się o 17 czasu lokalnego i zakończył się o 20.15 również czasu lokalnego. W czasie lądowania doszło do zderzenia z balonem pełnym sylwestrowych ozdób. Mimo tego maszyna bezpiecznie wylądowała, a pasażerowie na pokładzie byli cali i zdrowi. O zajściu jednak rozpisują się media na całym świecie, gdyż mogło ono doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Źródło: Simple Flying