Zamknij

Samolot wpadł w silne turbulencje. Jedna kobieta złamała rękę, kilka innych osób doznało skaleczeń

09.06.2021 08:59
Samolot podczas lądowania
fot. Shutterstock

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na pokładzie samolotu indyjskich linii lotniczych Vistara. Pasażerowie, którzy w poniedziałek lecieli z Bombaju do Kalkuty, mieli bardzo niespokojny lot. Maszyna wpadła w turbulencje, w wyniku których wiele osób zostało poszkodowanych.

Samolot linii Vistara ruszył w poniedziałek z Bombaju do Kalkuty o wyznaczonym czasie. Nic nie zapowiadało przeszkód, jakie maszyna napotkała na swojej drodze tuż przed lądowaniem. To właśnie wtedy pojazd wpadł w turbulencje, które sprawiły, że ucierpiało kilka osób.

Kilku pasażerów doznało dość poważnych złamań i zostali przewiezieni do szpitala. Kilka następnych osób wyszło z tej wyprawy z mniejszymi obrażeniami.

Samolot wpadł w silne turbulencje. Jedna kobieta złamała rękę, kilka innych osób doznało skaleczeń

Na pokładzie samolotu linii Vistara, który w poniedziałek leciał z Bombaju do Kalkuty, doszło do niebezpiecznej sytuacji. Na 15 minut przed lądowaniem maszyna wpadła w turbulencje, w wyniku których ucierpieli pasażerowie.

Jak podaje portal Onet, aż 8 pasażerów - ze 113 podróżujących - doznało obrażeń, z czego trzy osoby wymagały hospitalizacji. 77-letnia kobieta potrzebowała pomocy, gdyż lot zakończył się dla niej urazem kręgosłupa. Z kolei 66-latka przez turbulencje złamała rękę. Inni poszkodowani skarżyli się na skaleczenia i zadrapania. Na szczęście po opatrzeniu ran mogli wrócić do domu.

Lot realizowany był na pokładzie Boeinga 737-800. Pojazd wystartował z lotniska w Bombaju o godz. 13.48 czasu lokalnego. I choć po drodze napotkał poważną przeszkodę w postaci złych warunków atmosferycznych, doleciał do Kalkuty o 16.28.

Źródło: Onet