Zamknij

Samolot wypadł z pasa podczas lądowania. Przejechał kilkadziesiąt metrów po nieutwardzonej nawierzchni

25.11.2021 08:58
Samolot wypadł z pasa podczas lądowania. Przejechał kilkadziesiąt metrów po nieutwardzonej nawierzchni
fot. SHUTTERSTOCK

Samolot rosyjskich linii lotniczych Red Wings wykonywał rejs z Czelabińska do Norylska. Podczas lądowania maszyna wypadła z pasa startowego i zatrzymała się dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu metrów po nieutwardzonej nawierzchni.

Do tego incydentu doszło w środę 24 listopada. Sukhoi Superjet 100-95 należący do linii lotniczych Red Wings wykonywał lot WZ-1279 z Czelabińska do Norylska w Rosji. Na pokładzie maszyny znajdowało się 81 pasażerów oraz 6 członków załogi.

Rosja. Samolot wypadł z pasa startowego podczas lądowania

Samolot wylądował na lotnisku w Norylsku o godzinie 9:44 czasu lokalnego, ale po przyziemieniu wypadł z pasa startowego ok. 1850 metrów od jego progu. Maszyna zatrzymała się dopiero po przejechaniu około 30 m po nieutwardzonej nawierzchni pokrytej śniegiem. Według raportów, samolot prawdopodobnie wpadł w poślizg.

Zobacz także:  Pracownicy linii lotniczej pobili się z pasażerami. Poszło o królik

Na szczęście maszyna w nic nie uderzyła. Żaden z pasażerów nie doznał obrażeń.

Pracownicy lotniska usunęli samolot z miejsca zdarzenia i po około 80 minutach od incydentu pas startowy był ponownie przywrócony do użytku. Obecnie Wschodni Międzyregionalny Wydział Badania Transportu ustala okoliczności zdarzenia.

Red Wings to rosyjskie linie lotnicze z siedzibą w Moskwie. Przewoźnik obsługuje zarówno połączenia pasażerskie, jak i towarowe. Linia powstała w 1999 roku i początkowo nosiła nazwę VARZ-400. Zmieniono ją dopiero dwa lata później - na Airlines 400. Nazwa Red Wings została nadana w 2007.

Zobacz także:  Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Gdańska. Pasażerowie zaczęli się kłócić

RadioZET.pl/dlapilota.pl/mentourpilot.com/simpleflying.com