Zamknij

Samolot z Polski do Meksyku musiał zawrócić. Powodem miała być m.in. usterka

07.05.2021 07:22
Samolot
fot. Shutterstock

Boeing, który leciał z Katowic do egzotycznego Cancun, musiał zawrócić niedługo po rozpoczęciu trasy. Portal Onet Podróże dotarł do informacji, z której wynika, że powodem miała być usterka oraz brak obsługi technicznej na docelowym lotnisku.

Pasażerowie samolotu, który ostatnio leciał z Katowic do Cancun, z pewnością zapamiętają tę wyprawę na długo. Serwis AirLive.net podał, że maszyna musiała zawrócić niedługo po wystartowaniu. Skierowano ją na lotnisko w Warszawie.

Portal Onet Podróże skontaktował się w tej sprawie z rzecznikiem LOT-u, do którego należał zawrócony pojazd. Powodem całej sytuacji miała być usterka pojazdu oraz brak obsługi technicznej w meksykańskim porcie lotniczym.

Samolot z Polski do Meksyku musiał zawrócić. Wykryto usterkę w maszynie

Boeing 787 LOT-u, który w ostatnich dniach miał się udać z Katowic do Cancun, niedługo po wystartowaniu musiał zawrócić. Maszyna została przekierowania na lotnisko w Warszawie. Jak podaje Onet Podróże, powodem tego stanu miała być usterka i brak obsługi technicznej w porcie lotniczym w Meksyku.

Z powodu usterki i braku obsługi technicznej w Cancun samolot został zawrócony do Warszawy. Po wylądowaniu zostanie podjęta decyzja czy będzie próba usprawnienia samolotu, czy zostanie podstawiony inny samolot - powiedział w rozmowie z Onet Podróże rzecznik LOT-u, Krzysztof Moczulski.

Przedstawiciel LOT-u dodał, że powodzenie dalszej wyprawy zależy wyłącznie od mechaników, którzy dokładnie obejrzą maszynę na płycie lotniska.

Jeżeli mechanik stwierdzi, że może usunąć usterkę na poczekaniu, to zostanie ona usunięta natychmiastowo. Natomiast jeśli będzie wymagało to większej ilości czasu, to pasażerowie zostaną przewiezieni do terminala - dodał Moczulski.

Samolot polskiego przewoźnika wykonywał lot numer LO6543, który jest lotem czarterowym i przewozi zainteresowanych z Katowic do popularnego kurortu w Meksyku.

Przypominamy, że Meksyk pozostaje jednym z krajów, które podejmują turystów w pandemii. Niemal od początku wybuchu zarazy granice tego kraju pozostają otwarte, a dodatkowo podróżujący z Polski nie muszą wykonywać testu na koronawirusa, żeby dostać pozwolenie na wjechanie do tego regionu.

Źródło: Onet, AirLive.net