Zamknij

Samolot zapalił się na lotnisku w Egipcie. Ewakuowano wszystkich pasażerów

Nina Czochara
11.11.2019 22:03
Samolot zapalił się na lotnisku w Egipcie. Ewakuowano wszystkich pasażerów
fot. YouTube/screen

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na lotnisku Sharm el Sheikh w Egipcie. Tuż po wylądowaniu zapalił się samolot pasażerski. Ewakuowano 196 osób obecnych na pokładzie. 

Boeing 737 ukraińskich linii lotniczych SkyUp Airlines, leciał z miasta Zaporoże (na Ukrainie) do międzynarodowego portu lotniczego Sharm el Sheikh. Jak podają lokalne media, po wylądowaniu zapaliła się jedna z opon maszyny. 

Samolot zaczął płonąć na lotnisku 

Na miejscu pojawiła się straż pożarna i ratownicy. Szczęśliwie ogień udało się szybko opanować. Zarządzono też natychmiastową ewakuację 196 osób obecnych na pokładzie. Jak podaje Egypt Independent, wszyscy podróżni zostali bezpiecznie ewakuowani. Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji o poszkodowanych.

Ukraińskie linie lotnicze poinformowały w oficjalnym oświadczeniu, że powodem pożaru był wyciek paliwa. Materiał spowodował zapłon koła samolotu. Na szczęście pożar nie rozprzestrzenił się na dalszą część samolotu. 

Samo lotnisko Sharm el Sheikh przez długi czas nie cieszyło się zbyt dobrą sławą. Część linii lotniczych nie chciała tworzyć połączeń z egipskim portem lotniczym po incydencie z zestrzeleniem rosyjskiego pasażerskiego samolotu nad Synajem cztery lata temu, kiedy zginęło 224 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Awaria silnika w czasie lotu. Na pokładzie wybuchła panika [WIDEO]

•  Osłona silnika zaczęła odpadać w powietrzu. Panika na pokładzie samolotu

Źródło: egyptindependent.com, wp.pl

___

RadioZET.pl/NC