Zamknij

Nietypowe lotnisko w Pile. Samoloty przejeżdżają przez ulicę

Redakcja
29.11.2019 08:28
Lotnisko w Pile
fot. YouTube/screen

Ulica Koszalińska w Pile stała się niezwykle popularna w internecie. Wszystko za sprawą jedynego w Polsce skrzyżowania, przez które... przejeżdżają samoloty. Nagranie z odrzutowcem robi furorę w sieci. 

Sygnalizacja zmienia się na czerwoną i kierowcy muszą się zatrzymać przed... przejeżdżającym samolotem. To niecodzienne zjawisko można zaobserwować w Polsce, a dokładniej w Pile. 

Samolot przejeżdżający przez drogę

To bez wątpienia "skrzyżowanie dwóch systemów" - ruchu lotniczego i drogowego. Na lotnisku w Pile - między hangarami a psem startowym - przebiega normalna droga (w jedną stronę na Bydgoszcz, w drugą na Szczecin). Aby schować samolot pod dachem (na terenie hangarów) piloci muszą więc przejechać przez skrzyżowanie z ulicą Koszalińską. Jak podkreślają sami mieszkańcy - sygnalizacja świetlna nie zawsze działa. Właśnie dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność. 

Zobacz także

Na skrzyżowaniu w Pile można zobaczyć samoloty odrzutowe lub śmigłowe awionetki. Dla kierowców, którzy zatrzymują się przed sygnalizacją widok samolotu przecinającego drogę musi być zaskakującym widokiem. 

Wcześniej na tym terenie funkcjonowała jednostka wojskowa - w 2000 roku teren został przedzielony drogą. Aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcom i pilotom, konieczne było postawienie sygnalizacji świetlnej. 

Zobacz także

___

RadioZET.pl/TVN24/NC