Zamknij

Kolejna linia lotnicza wpuści do samolotu tylko zaszczepionych przeciw COVID-19

04.10.2021 14:18
Samoloty tylko dla zaszczepionych pasażerów. Air New Zealand wprowadza obostrzenia
fot. SHUTTERSTOCK

Kolejna duża linia lotnicza, tym razem Air New Zealand, ogłosiła, że na pokład wpuści wyłącznie w pełni zaszczepionych pasażerów. "To nowa rzeczywistość międzynarodowych podróży" - tłumaczy Greg Foran, prezes linii.

Na początku września pisaliśmy, że narodowe linie lotnicze Australii Qantas potwierdziły, że w przypadku lotów międzynarodowych na pokład samolotów będą mieli wstęp wyłącznie zaszczepieni pasażerowie. To pierwszy przewoźnik na świecie, który zapowiedział wprowadzenie tego typu restrykcji. Teraz na podobny krok zdecydowała się kolejna linia - Air New Zealand.

Samoloty tylko dla zaszczepionych pasażerów. Air New Zealand wprowadza restrykcje

Jak podaje fly4free.pl, okazanie zaświadczenia o przyjęciu szczepionki przeciw koronawirusowi wymagane będzie od wszystkich pasażerów na lotach międzynarodowych.

Z tego obowiązku zwolnione będą jedynie osoby, które nie ukończyły 18. roku życia oraz ci, którzy nie mogą się zaszczepić ze względów medycznych. W takim przypadku podróżni będą musieli przedstawić specjalne zaświadczenie lekarskie.

Jak ze wszystkim, także w tym przypadku znajdą się niezadowoleni. Wiemy jednak, że to właściwa decyzja, aby chronić obywateli naszego kraju, naszych pasażerów oraz całą społeczność – skomentował prezes linii, cytowany przez portal.

Obostrzenia dla niezaszczepionych pasażerów mają wejść w życie jeszcze na początku 2022 roku, a dokładniej - 1 lutego. To właśnie w tym czasie Nowa Zelandia planuje wznowić międzynarodowe loty. 

Air New Zealand to nowozelandzkie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Auckland. Przewoźnik obsługuje 27 krajowych oraz 26 międzynarodowych połączeń w 15 krajach. W 2019 roku linia przewiozła ponad 19 mln pasażerów.

RadioZET.pl/fly4free.pl