Zamknij

Ścielisz łóżko przed wykwaterowaniem z hotelu? Obsługa przed tym przestrzega

Nina Czochara
29.05.2019 11:52
Obsługa ścieli łóżko w hotelu
fot. Shutterstock

Przed wykwaterowaniem z hotelu pakujemy do walizki swoje rzeczy i sprawdzamy, czy niczego nie zostawiliśmy. Część osób jeszcze przed wyjściem z pokoju dodatkowo ściele swoje łóżko. Okazuje się, że ten grzeczny i wydawać by się mogło pomocny nawyk, może utrudnić pracę samej obsługi. 

Wielu podróżnych przed wymeldowaniem stara się nieco "ogarnąć" pokój, w którym mieszkali. I oczywiście nie ma nic złego w tym, że chcemy zostawić p osobie porządek. Okazuje się jednak, że wyjątek od tej reguły powinno stanowić... łóżko - jego ścielenie przynosi bowiem więcej szkody niż pożytku.

Przed wymeldowaniem lepiej nie ścielić łóżka

Dlaczego ścielenie łóżka w ostatni dzień pobytu w danym hotelu utrudnia pracę obsłudze? Po pierwsze - co wydaje się dość prostym wyjaśnieniem - obsługa, która przychodzi przygotować pokój przed następnymi klientami, ma więcej pracy, jeśli pościelimy łóżko, niż gdybyśmy tego nie zrobili. Chodzi tu oczywiście o ściągnięcie wcześniej używanej pościeli.

Ale to nie ta kwestia jest najważniejsza. Jak wyjaśniła dla brytyjskiego dziennika "The Sun" jedna z pokojówek: - Jeśli uznamy, że w ogóle nie korzystałeś z łóżka, nie możemy zmienić prześcieradła. Takie są zasady. Dlatego lepiej, żeby pokój wyglądał, jakbyś faktycznie tam spał. Najlepiej zwinąć pościel i ręczniki w kulkę. To znacznie ułatwia pracę – powiedziała. 

Zagłosuj

Ścielisz łóżko w ostatni dzień pobytu, przed wymeldowaniem?

Liczba głosów:

Kobieta opowiedziała też o kilku innych prostych czynnościach, które mogą pomóc lub zakłócić pracę personelu. Na przykład zostawienie włączonego telewizora sprawia, że obsługa zakłada naszą obecność w pokoju. Mile widziane jest za to układanie śmieci w jednym miejscu, zwłaszcza tych, które nie mieszczą się w koszu.

Zobacz także

Źródło: The Sun, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC