Zamknij

Ścieżka ponad koronami drzew. W Europie powstała niesamowita atrakcja

Nina Czochara
08.04.2019 12:38
Ścieżka w koronach drzew - Dania
fot. www.effekt.dk

Ścieżka ponad koronami drzew to nowa, podniebna atrakcja Danii. Spacer turystów po drewnianej platformie kończy spiralne wejście na wieżę widokową, z której rozpościera się widok na puszczę oraz okoliczne wzgórza.

Nowa, podniebna atrakcja została zaprojektowana przez studio architektoniczne Effekt. Atrakcja znajduje się w lesie Gisselfeld Klosters Skove, w miejscowości Haslev, zaledwie godzinę drogi od Kopenhagi. 

Treetop Experience: podniebna ścieżka w Danii

Nową, duńską atrakcję nazwano Treetop ExperienceLeśna trasa ponad koronami drzew poprowadzona jest na drewnianych platformach ciągnących się na długości około 600 metrów. Podniebny spacer kończy spiralne wejście na 45-metrową wieżę widokową - zaprojektowano ją jako część istniejącego już w tym miejscu parku rozrywki Camp Adventure z parkiem linowym. Z samej góry roztacza się fantastyczny widok na las  Gisselfeld Klosters Skove oraz okoliczne wzgórza. 

Trasa będzie się rozpoczynać na obrzeżach lasu. Ścieżka dostosowana jest do potrzeb i możliwości osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla rodzin, które chcą zabrać na dłuższy spacer dziecko w wózku. Jednorazowo na ścieżce oraz na wieży może przebywać aż 10 tys. turystów.

Przeczytaj także:

 "Ścieżka w Obłokach" i zjeżdżalnia. Niesamowita atrakcja w Czechach

• Powstał szklany punkt widokowy nad przepaścią. Ta atrakcja przyprawia o dreszcze 

___

RadioZET.pl/NC