Zamknij

Ścieżka rowerowa w koronach drzew. Niesamowita atrakcja w Belgii

Nina Czochara
28.10.2019 13:59
Ścieżka rowerowa w koronach drzew - Belgia
fot. Facebook/Visit Limburg

W Belgii, na terenie lasów Bosland, powstała nietypowa atrakcja - ścieżka rowerowa w koronach drzew. Kładka, otoczona leśnym krajobrazem, wznosi się stopniowo do wysokości 10 metrów nad ziemią.

Ścieżki spacerowe w koronach drzew coraz częściej pojawiają się w europejskich miastach, również w Polsce. W ostatnim czasie, w Krynicy-Zdroju, dla turystów udostępniono wieżę widokową i ścieżkę biegnącą pośród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. W Belgii zrobiono kolejny krok, otwierając "podniebną" ścieżkę rowerową. Powstała ona w lesie Bosland, w belgijskiej prowincji Limburgia. W czasie tworzenia tego projektu dbano o poszanowanie flory i fauny.

"Podniebna" ścieżka rowerowa w Belgii 

Ścieżka ma łącznie 700 metrów długości i wznosi się stopniowo na wysokość 10 metrów. Dwupoziomową ścieżkę na planie koła (o średnicy 100 metrów) zaprojektował Pieter Daenen (architekt krajobrazu) we współpracy z architektami z Gregorio & Partners. Pokryta asfaltem ścieżka została ustawiona na szeregu kolumn, które - zarówno formą, jak i fakturą - przypominają jodłowe pnie, dzięki czemu cała konstrukcja płynnie wtapia się w otoczenie.

Ścieżka rowerowa to projekt sfinansowany przez organizację Visit Limburgia. Jest kolejną odsłoną niezwykłych ścieżek rowerowych w Belgii. W 2016 roku w parku Bokrijk-Genk otwarto ścieżkę przecinającą jezioro.

Zobacz także

W pobliżu wjazdu na ścieżkę znajduje się swoisty pawilon, który ma służyć jako miejsce wypoczynku dla rowerzystów i pieszych. 

ZOBACZ TAKŻE:

•   Ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju: otwarcie, cennik, atrakcje

•   Park Rozrywki Energylandia w Zatorze. Powstał najwyższy na świecie drewniany rollercoaster

Źródło: bryla.pl, visitlimburg.be

___

RadioZET.pl/NC