Zamknij

"Ścieżka w Obłokach" i zjeżdżalnia. Niesamowita atrakcja w Czechach

Redakcja
13.09.2018 16:27
Scieżka w obłokach, Czechy
fot. Shutterstock

"Ścieżka w Obłokach" to bez wątpienia jedna z najciekawszych atrakcji położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Polski. Rozciągające się z wieży widoki są naprawdę imponujące. Wielu wrażeń dostarcza też... zjeżdżalnia, którą można zjechać ze szczytu konstrukcji na dolny poziom.

Emocjonująca "ścieżka w chmurach" na Dolní Moravie powstała w 2015 roku na wysokości 1116 m n.p.m. W czasie budowy tej atrakcji wykorzystano w sumie 380 ton stali, 300 m² modrzewiu i 250 m² heblowanych graniastosłupów. Długość drewnianej kładki, po której mogą spacerować turyści, to aż 710 metrów. Jeżeli panują dobre warunki pogodowe, na wieży jednocześnie może przebywać aż 4 tys. osób.

"Ścieżka w Obłokach": emocjonujący spacer w Czechach

Ze szczytu czeskiej konstrukcji roztaczają się widoki na cały Masyw Śnieżnika z malowniczą doliną rzeki Morawy. Jeśli spojrzymy dalej, dostrzeżemy również pasmo Jesioników, Suchý vrch i piękne Karkonosze. Rozciągające się stąd widoki są wystarczającym powodem, by odwiedzić to niezwykłe miejsce. "Ścieżka" ma jednak również za zadanie... uczyć. Dlatego wzdłuż trasy ustawiono tablice informacyjne, które opisują widoczne z pomostu miejsca, rodzaje chmur, a także historię okolicy. 

Ścieżka w obłokach
fot. Shutterstock

Zobacz także

Na odwiedzających czeka też wiele atrakcji. Z jednego piętra na drugie można przejść przez zrobiony z gęstej sieci lin "rękaw". Sporo emocji dostarczy też specjalna siatka tzw. "kropla", rozpięta na szczycie konstrukcji. Jest to jednak punkt dla najodważniejszych, bowiem przez "kroplę", z wysokości 50 metrów, doskonale widać, co znajduje się pod nogami.

Wszyscy spragnieni adrenaliny mają również do dyspozycji 100-metrową zjeżdżalnię (z pochyłymi zakrętami!), którą w kilka chwil możemy zjechać ze szczytu konstrukcji na dolny poziom.  

Do podniebnej ścieżki można dotrzeć pieszo (jednym z pięciu szlaków turystycznych o zróżnicowanej długości i trudności) lub kolejką linową Sněžník.

Ile taka atrakcja kosztuje? Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 350 koron, czyli 59 zł z wyciągiem, 200 koron, czyli 34 zł samo wejście na wieżę. Dzieci do 15 lat zapłacą odpowiednio 190 i 120 koron (32 i 20 zł). Maluchy do 3 roku życia wchodzą za darmo. Bilet rodzinny - 790 koron (133 zł), a dodatkowo 50 koron (8 zł) zapłacimy za ślizg na zjeżdżalni.

Zobacz także

Przeczytaj także:

• Powstał szklany punkt widokowy nad przepaścią. Ta atrakcja przyprawia o dreszcze

• Powstaje "najstraszniejszy" rollercoaster na świecie. Atrakcja tylko dla odważnych

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC