Zamknij

W Polsce powstaje kolejna „ścieżka w chmurach”. Ma być największa w kraju

27.10.2020 12:32
Ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju
fot. YouTube/screen

"Ścieżka w chmurach", która powstaje w Świeradowie-Zdroju, będzie największą tego typu atrakcją w Polsce. Ta imponująca konstrukcja ma wznosić się na wysokość 70 metrów i obejmować łącznie 3 kilometry ścieżek. Prace zakończą się prawdopodobnie wiosną 2021 roku. 

Ścieżki w chmurach i wieże widokowe w koronach drzew cieszą się ogromną popularnością w Europie. W Polsce turyści zachwycają się drewnianą ścieżką spacerową w Krynicy-Zdroju, która wznosi się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m). 

Teraz kolejna tego typu atrakcja powstaje na Dolnym Śląsku, w Świeradowie-Zdroju.

Świeradów-Zdrój. Ścieżka w chmurach i wieża widokowa

Powstająca na Dolnym Śląsku "podniebna ścieżka" ma być największą tego typu atrakcją w Polsce. Całość ma wznosić się na wysokość ok. 70 metrów, a górna platforma widokowa ma znajdować się na wysokości 55 metrów. Wszystko to będzie połączone z 3 kilometrami ścieżek dydaktycznych w koronach drzew.

Ale to nie koniec atrakcji. Wszyscy spragnieni adrenaliny będą mieli również do dyspozycji ponad 100-metrową zjeżdżalnię (29 stopni nachylenia), którą będzie można zjechać na dolny poziom konstrukcji.   

Za inwestycję odpowiada czeski inwestor, który projektował także słynną  "wieżę i ścieżkę w obłokach" w Dolni Moravie w Czechach. Polska wersja nie powstanie jednak na szczycie, ale bliżej miasta, na zboczu góry Świeradowiec (1037 m n.p.m.). 

Atutem atrakcji w Świeradowie-Zdroju jest to, że obiekt będzie oświetlany i dostępny dla turystów również po zmroku.

Według zapowiedzi ta niesamowita konstrukcja ma być gotowa wiosną 2021 roku. Prace przy fundamentach wieży już się rozpoczęły. Realizacja dolnośląskiej inwestycji ma kosztować około 40 mln złotych. 

Źródło: Fly4free.pl, Gazeta Wrocławska