Zamknij

Seszele otwierają się na wszystkich turystów. Nie tylko tych zaszczepionych i z "zielonej listy"

05.03.2021 13:42
Seszele
fot. Shutterstock

Seszele podjęły decyzję o ponownym otwarciu się na turystów. Już od 25 marca będzie można odwiedzić tę rajską wyspę niezależnie od tego, z którego kraju przyjeżdżamy i czy jesteśmy zaszczepieni. To bardzo dobra wiadomość dla podróżujących, biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory wyjazdy na Seszele były dla wielu osób ograniczone lub wręcz niemożliwe. 

Do tej pory na Seszele mogli wjechać wyłącznie podróżujący z krajów z tzw. zielonej listy (czyli niskiego ryzyka) oraz osoby zaszczepione przeciwko Covid-19. Od 25 marca ma się to zmienić. Popularne turystycznie wyspiarskie państwo otwiera się na wszystkich podróżnych z wyjątkiem osób z Republiki Południowej Afryki.

Seszele od 25 marca zostaną otwarte dla wszystkich turystów

Informacja została przekazana przez ministra spraw zagranicznych i turystyki Sylvestra Radegonde. W czasie konferencji przyznał, że podjęcie takiej decyzji było możliwe dzięki sukcesowi krajowej kampanii szczepień. 

– Rząd zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić ochronę społeczeństwa – powiedział minister. – Doszliśmy do punktu, w którym otwarcie naszych granic jest kolejnym krokiem umożliwiającym ożywienie gospodarcze – dodał.

Według danych Our World Data obecnie już 25 proc. całego społeczeństwa Seszeli otrzymało dwie dawki szczepionki na koronawirusa, co stawia ich na trzecim miejscu na świecie. Rajskie wyspy wyprzedzają w tej kategorii jedynie Izrael i Gibraltar. 

Co istotne, pracownicy branży turystycznej mieli priorytet w kolejce do szczepienia i zostali uznani za grupę 0 – podobnie jak m.in. pracownicy służby zdrowia. 

Zobacz także

Od podróżujących na Seszele wciąż wymaga się przedstawienia negatywnego testu PCR na obecność koronawirusa wykonanego na 72 godziny przed odlotem. Nie ma obowiązku kwarantanny ani ograniczenia w przemieszczaniu się po wjeździe na wyspy. 

Turyści nadal są zobowiązani do przestrzegania innych środków bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z pandemią, takich jak noszenie maseczek ochronnych, dystans społeczny czy regularne odkażanie rąk.

Źródło: c-mw.net, Pasazer.com, Fly4free