Zamknij

Silne turbulencje w czasie lotu. Zdewastowany pokład i ranni pasażerowie

Redakcja
14.02.2019 10:55
Turbulencje w czasie lądowania
fot. Twitter/@JoeJustice0

Chwile grozy przeżyli pasażerowie samolotu linii Delta Air Lines. Maszyna w czasie lotu do Seattle znalazła się w strefie bardzo silnych turbulencji. Po awaryjnym lądowaniu w Reno pokład samolotu był całkowicie zdewastowany i rannych zostało pięciu pasażerów. 

Samolot amerykańskich linii lotniczych Delta Air Lines leciał z południowej Kalifornii do Seattle. W pewnym momencie maszyna znalazła się w strefie bardzo silnych turbulencji. Samolot dwa razy pikował w dół, sytuacja stała się bardzo niebezpieczna. Piloci podjęli decyzję o przymusowym lądowaniu na lotnisku w Reno.

5 rannych pasażerów i zniszczony pokład [WIDEO]

Wideo opublikowane w mediach społecznościowych przedstawia scenę po awaryjnym wylądowaniu samolotu, na którego pokładzie znajdowało się 59 pasażerów i 4-osobowa załoga. Jak widać na nagraniu, pokład jest całkowicie zdewastowany – przewróciły się wózki z napojami oraz jedzeniem i wypadły rzeczy z foteli pasażerów. 

Rzecznik prasowy Międzynarodowego Portu Lotniczego Reno-Tahoe, Brian Kulpin, powiedział, że po awaryjnym wylądowaniu na lotnisku (ok. godz. 18.00), trzech pasażerów zostało przewiezionych do lokalnego szpitala.

National Weather Service ostrzegał w ubiegłym tygodniu, że silna zimowa burza, która przenosi się do tego regionu, może stworzyć niebezpieczne warunki lotu z ekstremalnymi turbulencjami. 

Przeczytaj także:

• Problemy na lotnisku w Leeds. Silny wiatr uniemożliwił lądowanie 

• Niebezpieczne lądowanie samolotu w gęstej mgle. Nagranie z kabiny [WIDEO] 

Źródło: nbcwashington.com

___

RadioZET.pl/NC