Zamknij

Silnik samolotu zaczął płonąć w powietrzu. Awaryjne lądowanie na Malediwach

Nina Czochara
09.09.2019 10:48
samolot
fot. pixabay

Samolot linii Thai Air Asia musiał awaryjnie lądować na międzynarodowym lotnisku na Malediwach. Niedługo po starcie zapalił się jeden z silników maszyny. W sieci pojawiły się nagrania świadków tego zdarzenia. 

Do zdarzenia doszło w czasie lotu z Malediwów do Bangkoku. Samolot tajskiej linii lotniczej wystartował z lotniska Male, ok. godz. 20.25. Piętnaście minut później musiał wrócić na port lotniczy z powodu pożaru jednego z silników. 

Silnik samolotu zapalił się w powietrzu [WIDEO]

Jak relacjonowali świadkowie tego zdarzenia, pożar poprzedziły dwa wybuchy, do których doszło tuż po oderwaniu się maszyny od pasa startowego. Na pokładzie samolotu wybuchła panika. Na opublikowanym w sieci wideo widać ogień przy prawym skrzydle samolotu. 

Piloci, którzy dokładnie wykonali instrukcje przewidziane dla takich sytuacji, zdołali ugasić pożar przez całkowite zatrzymanie prawego silnika. Następnie wylądowali na pasie startowym w Male przy użyciu jednego, pracującego lewego silnika.  Jak podaje Bangkok Post, w czasie awaryjnego lądowania na Malediwach oraz ewakuacji pasażerów, nikt nie został ranny. Na pokładzie przebywało 58 podróżnych.

Przedstawiciele tajskiej linii Air Asia potwierdzili, że jest prowadzone śledztwo w celu sprawdzenia okoliczności tego zdarzenia. Pasażerowie lotu mogli ponownie wylecieć z Malediwów do Bangkoku (innym samolotem) dzień później, około południa. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: bangkokpost.com, sputniknews.com

___

RadioZET.pl/NC