Zamknij

Silnik samolotu zaczął płonąć w powietrzu. Nagranie z pokładu trafiło do sieci

Redakcja
22.11.2019 15:12
Silnik samolotu zapalił się
fot. YouTube/screen

Pasażerowie lotu z Los Angeles na Filipiny przeżyli chwile grozy na pokładzie. Gdy samolot znajdował się już w powietrzu, z silnika zaczęły wydobywać się płomienie. W sieci pojawiły się nagrania świadków tego zdarzenia.  

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czasie rejsu samolotem linii lotniczych Philippine Airlines. Niedługo po tym, jak maszyna wystartowała z Portu Lotniczego LAX w Los Angeles i znajdowała się już nad oceanem, pasażerowie dostrzegli przez okno wydobywające się z silnika płomienie. Wśród podróżnych wybuchła panika. 

W powietrzu zapalił się silnik samolotu

Na pokładzie maszyny znajdowało się 365 osób. Piloci bardzo szybko podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu i zawrócili do Los Angeles po niecałych 30 minutach lotu. Na płycie lotniska na samolot czekał już wóz strażacki. Jak przekazały władze linii Philippine Airlines, że żaden z 347 pasażerów i 18 członków załogi nie ucierpiał na skutek awarii.

Wydobywający się z maszyny ogień nagrali zarówno pasażerowie z pokładu, jak i osoby, które obserwowały samolot, będąc na ziemi.

Zobacz także

Na innym, udostępnionym w sieci wideo widać, jak silnik "wystrzeliwuje" płomienie, a za pokładem ciągnie się czarna smuga dymu.

Wszyscy pasażerowie są bezpieczni i zdrowi. Każdemu została też udzielona pomoc przy procesie ustalenia zastępczego lotu - ogłosiła rzeczniczka przewoźnika, Cielo Villaluna.

Przyczyny awarii nie są jeszcze znane. Badają je zarówno specjaliści Boeinga, producenta samolotu, jak i firmy GE Aviation, producenta silnika.

Zobacz także

Źródło: CNN

___

RadioZET.pl/NC