Zamknij

Silnik samolotu zapalił się w czasie lotu. Nagranie pasażera trafiło do sieci

08.09.2020 09:45
Samolot
fot. Shutterstock

Samolot linii Atlas Air musiał awaryjnie lądować na Hawajach. Niedługo po starcie zapalił się jeden z silników Boeinga 767. Na pokładzie maszyny było 212 osób. Do sieci trafiły krótkie nagrania z tego zdarzenia. 

Boeing 767-300 wystartował z Honolulu na Hawajach w kierunku Guam. Zaledwie kilku minut po rozpoczęciu lotu pilot poinformował o lądowaniu awaryjnym z powodu uszkodzenia jednego z silników. 

Hawaje. Samolot zapalił się w czasie lotu

Pasażerowie lotu najpierw usłyszeli głośny wybuch, a następnie zobaczyli ogień przy jednym z silników. Na pokładzie, na którym przebywało łącznie ponad 200 osób, wybuchła panika. Na nagraniu widać miotające się za oknem płomienie. 

Na szczęście pilotowi udało się bezpiecznie wylądować na Hawajach. Nikomu z pasażerów i personelu nic się nie stało.

Oficjalna przyczyna pożaru silnika Boeinga 767 nie została jeszcze ustalona. Linia Atlas Air wydała oświadczenie w tej sprawie.

– Samolot pasażerski Atlas Air wylądował bezpiecznie na międzynarodowym lotnisku Daniel K. Inouye w Honolulu po wykryciu usterki mechanicznej jednego z silników. Bezpieczeństwo jest dla nas zawsze najwyższym priorytetem. Przeprowadzimy dokładną inspekcję, aby ustalić przyczynę tej usterki – poinformowali przedstawiciele linii. 

W sieci pojawiło się też nagranie jednego ze świadków zdarzenia, który widział lecący nad Honolulu samolot. Z jego perspektywy sytuacja również wyglądała bardzo niebezpiecznie. 

Źródło: abc7news.com