Zamknij

Skandaliczne zachowanie polskich turystów w Chorwacji. Mieszkańcy są oburzeni

Nina Czochara
08.07.2019 12:51
Srima w Chorwacji
fot. Shutterstock

Polscy turyści urządzili huczną imprezę na plaży w Srimie, na południu Chorwacji. Oprócz tego wymalowali okoliczne ściany obraźliwymi napisami. Oburzeni mieszkańcy miasta poinformowali o tym incydencie policję. 

Skandalicznie zachowanie polskich turystów opisał chorwacki portal Sibenski. Grupa Polaków postanowiła urządzić imprezę na plaży w miejscowości Srima i pozostawić po sobie "pamiątkę" z wakacji w postaci czerwonych napisów. - To nie do pomyślenia, aby tak zachować się w obcym kraju – komentowali mieszkańcy miasta. 

Urządzili imprezę na plaży i pomalowali ściany

Jeden z mieszkańców miasta opisywał z rozmowie z dziennikarzami, że w godzinach wieczornych, około 20, przy plaży pojawiły się samochody z polskimi rejestracjami: – Zatrzymali się przy samym brzegu. Byli bardzo głośno, krzyczeli do późnych godzin nocnych. Rzucali też kamieniami - powiedział. Dodał, że oprócz dorosłych w grupie były także dzieci. Mieszkańcy miasta obawiają się, czy rzucane kamienie nie uszkodziły zacumowanych w pobliżu łodzi. 

Następnego dnia mieszkańcy zauważyli, że Polacy postanowili pozostawić coś "na pamiątkę" swoich wczasów w Chorwacji. Na betonowych ścianach pozostawionych przy brzegu pojawiły się namazane czerwonym sprayem napisy "J***ć Wisłę" oraz "KKS Sendecja".

- Nie wiemy, czy napisy są obraźliwe. Coś takiego nie wydarzyło się tutaj nigdy wcześniej. To nie do pomyślenia, że dorośli podróżujący z dziećmi tak zachowują się w obcym kraju - przyznał jeden z mieszkańców.

O sprawie została powiadomiona policja. Trwają poszukiwania Polaków, którzy są odpowiedzialny za ten incydent. 

ZOBACZ TAKŻE:

• Polscy turyści wyruszyli w góry w... klapkach. Konieczna była interwencja ratowników

• Polacy wydają coraz więcej na podróże. W sumie ponad 27 mld zł

• Staw dla morsa i złoty papier toaletowy? To najdziwniejsze zachcianki polskich turystów 

Źródło: Wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC