Zamknij

Turyści znów dali popis głupoty. Babiogórski Park Narodowy opublikował zdjęcie

26.06.2020 17:24
Babiogórski Park Narodowy
fot. Shutterstock/zdj. ilustracyjne

Babiogórski Park Narodowy opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie ukazujące lekkomyślne zachowanie turystów. Na fotografii widać mężczyznę z puszką w ręku, który siedzi na ramionach drewnianej figury. Władze parku apelują o piętnowanie tego typu zachowań. 

Sezon wakacyjny dopiero się rozpoczyna, a wraz z nim sezon na bezmyślne zachowania turystów. Zdjęcie, które opublikowano na Facebooku Babiogórskiego Parku Narodowego, wywołało lawinę komentarzy.

Babiogórski Park Narodowy: "popis" lekkomyślnych turystów 

"Poniżej publikujemy zdjęcie, które dokumentuje, jak niskiej kultury osobistej bywają turyści odwiedzający nasz Park. Na nowo otwartej ścieżce dydaktycznej znajduje się ławka, na której umieszczona jest drewniana figura Wawrzyńca Szkolnika, pierwszego babiogórskiego przewodnika. Jeden z turystów usiadł na jego ramionach. Mamy nadzieję, że takie zachowania będą przez Państwa piętnowane, bo trudno przewidzieć co jeszcze można wymyślić i co jeszcze zniszczyć" – czytamy we wpisie na Facebooku.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy oburzonych internautów, którzy nie mieli litości wobec turystów: "Bezmyślni ludzie...aż przykro", "Głupich nie sieją, oni się tacy rodzą”, "Głupota ludzka nie zna granic...", Namierzyć chuliganów i po 1000 zł mandatu" - czytamy w komentarzach. 

Ścieżki edukacyjne w parku

Babiogórki Park Narodowy został utworzony w 1954 roku i znajduje się przy granicy ze Słowacją, w województwie małopolskim. Park obejmuje północną i południową stronę masywu Babiej Góry.

Na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego wytyczono sześć ścieżek edukacyjnych. Ich celem jest przybliżenie walorów tutejszej przyrody, kultury, tradycji i architektury budowlanej mieszkańców podbabiogórskich wsi. Jedna ze ścieżek nosi imię Wawrzyńca Szkolnika, który był jednym z pierwszych przewodników w tym rejonie.